Atakaş Hatayspor’un Yeni Sezon Öncesi Eski Sezonuna Bakış

Spor Toto Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunun sürpriz takımlarından biri de Atakaş Hatayspor oldu. Süper Lig’e 2019 – 2020 sezonunda TFF 1. Lig’de şampiyon olduktan sonra yükselen Atakaş Hatayspor, oldukça iyi bir performans ortaya koydu.

Süper Lig’in üst sıralarını ve büyük takımlarını zorlayan Atakaş Hatayspor, sezon genelinde 40 lig maçında sahaya çıktı. Bu 40 maçta 17 galibiyet, 10 beraberlik ve 13 mağlubiyet almayı başaran Atakaş Hatayspor, 61 puanı hanesine yazdırarak Süper Lig’i altıncı sırada tamamladı.

Atakaş Hatayspor’un Transferleri ve Akıllarda Kalan Maçları

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda ligi altıncı sırada bitirmeyi başaran teknik direktör Ömer Erdoğan yönetimindeki Atakaş Hatayspor, sezon genelinde başarılı bir performans sergiledi. Hem sezon öncesi transfer döneminde hem de ara transfer döneminde Atakaş Hatayspor’a Pablo Santos, Adama Traore, Youssouf Kone, Mame Diouf ve Ruben Riberio gibi futolcular katıldı.

Öte yandan yine hem yaz transfer sezonunda hem de Ocak ayı transfer döneminde Sadi Karaduman, Kubilay Sönmez, Helder Barbosa, Hamza Gür ve Mirkan Aydın gibi futbolcular Atakaş Hatayspor’dan ayrıldılar. Öte yandan Atakaş Hatayspor’un Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Atakaş Hatayspor’un Altayaspor’u 6 – 0, Medipol Başakşehir’i 5 – 1, Galatasaray’ı 3 – 0 mağlup etmesi ile birlikte; diğer taraftan bu kez Atakaş Hatayspor’un Aytemiz Alanyaspor’a 6 – 0 ve Beşiktaş’a 7 – 0 mağlup olması akıllarda kalan maçlar ve skorlar oldu.

Atakaş Hatayspor’un Gol İstatistikleri

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda çıkış yapan takımlardan olan teknik direktör Ömer Erdoğan yönetimindeki Atakaş Hatayspor’un en golcü futbolcusu attığı 22 gol ile Aron Boupendza oldu. Gabonlu futbolcu, aynı zaman Spor Toto Süper Lig’in de gol kralı olmayı başardı.

Boupendza’dan sonra takımın en golcü ikinci futbolcusu ise attığı 19 gol ile Senegalli Mame Diouf oldu. Öte yandan takımda skora katkı yapan bir diğer isim ise David Akintola oldu. Nijeryalı futbolcu, sezon genelinde 6 gol atıp 7 de asist yaptı. Atakaş Hatayspor’da en çok asist yapan diğer futbolcular ise 6 asist ile Adama Traore; 5’er asist ile Mame Diouf ve Rayane Aabid oldu.