Atakaş Hataspor’un Son Durumlarına Bir Bakış

Spor Toto Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunu Atakaş Hatayaspor, sahaya çıkmış olduğu 40 maçta almış olduğu 17 galibiyet, 10 beraberlik ve 13 mağlubiyet ile toplamış olduğu 61 puan ile 6. Sırada tamamlamayı başarmıştı. Sezonun flaş takımlarından olmayı başaran Atakaş Hatayaspor, rakiplerine karşı zorlu maçlar yaşatmıştı.

Sezonun tamamlanmasının ardından gelecek sezon için çalışmalara başlayan Atakaş Hatayspor’da transferde birçok isim gündeme geldi. Öte yandan ligi gol kralı olarak bitiren Gabonlu futbolcu Aaron Bpupendza’nın da takımda kalacağı ya da gideceği henüz belirsizliğini koruyor. Kadro planlamalarını yapmaya devam Atakaş Hatayspor’da gündeme gelen bir diğer önemli konu ise stat olayı oldu.

Atakaş Hatayspor Yeni Stat Müjdesi Geldi

Geride bıraktığımız sezonda başarılı bir performas ortaya koyan Atakaş Hatayspor’da transfer gündeminin yanı sıra yeni stat gelişmesi yaşanıyor. Bu konu hakkında gelen son bilgilere göre yeni stadyumun son durumu ile ilgili ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığından resmi bir açıklama yapıldı. Yapılan bu paylaşımda ise Atakaş Hatayspor’un yeni stadında mutlu sona gelindiği ifade edildi.

Daha sonra ise Spor Toto Süper Lig ekibi Atakaş Hatayspor’un gelecek sezon iç saha maçlarına ev sahipliği yapacak olan 25 bin seyirci kapasiteli yeni stadyumunun açılışı yapılacağı duyuruldu. Yeni stadyumun açılışı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun da katılacakları törenle gerçekleştirileceği ifade edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun Açıklamaları

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Atakaş Hatayspor’un yeni stadyumu hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni stadın 25 bin seyirci kapasiteli olduğunu belirten bakan Mehmet kasapoğlu, statta ayrıca 24 adet loca bulunduğunu söyledi. 142 milyon 900 bin liraya mal olan bu yeni statta doğal çim ve bin 500 araçlık otopark olduğunu belirten bakan Mehmet Kasapoğlu, bu yeni stadın Atakaş Hatayspor’a yeni sezonda ayrı bir motivasyon katacağını sözlerine ekledi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ayrıca Hatay’daki bu yeni stadın yapmında büyük emeği olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığına (TOKİ) teşekkürlerini iletti.