Atakaş Hatayspor Sahasında 3 Puanı Aldı

Spor Toto Süper Lig’in 29. Haftasında Atakaş Hatayspor, 12 Mart Cumartesi günü kendi sahasında Fatih Karagümrün’ü konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 0 gibi net bir skor ile kazanan taraf ev sahibi Atakaş Hatayspor oldu. Ev sahibi Atakaş Hatayspor’a kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Saba Lobjanidze ve El Kaabi (2) kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Volkan Demirel önderliğindeki konuk takım Fatih Karagümrük, bu sezon Spor Toto Süper Lig’de 11. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan sahasında kazanan teknik direktör Ömer Erdoğan yönetimindeki Atakaş Hatayspor ise bu sezon Spor Toto Süper Lig’de 14. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Atakaş Hatayspor ve Fatih Karagümrük Maçının Golleri

atakaş hatayspor

Spor Toto Süper Lig’in 29. Haftasında oynanan mücadelenin 29. Dakikasında ev sahibi Atakaş Hatayspor, Ruben Tiago Ribeiro’nun asistinde Saba Lobjanidze’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Bu golden 5 dakika sonra maçın 34 dakikasında ev sahibi Atakaş Hatayspor, bir kez daha Ruben Tiago Riberio’nun asistinde bu kez Ayoub El Kaabi’nin attığı gol ile aradaki farkı ikiye çıkartarak skoru 2 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısı 2 – 0 sona erdi. Maçın 58. Dakikasında ev sahibi Atakaş Hatayspor, bir kez daha Faslı futbolcusu Ayoub El Kaabi’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Atakaş Hatayspor, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Fatih Karagümrük’ü 3 – 0 mağlup etti.

Atakaş Hatayspor 6. Sırada Kendisine Yer Buldu

Spor Toto Süper Lig’in 29. Haftasında oynanan karşılaşmada sahasında rakibini mağlup ederek 3 puanı hanesine yazdıran ev sahibi Atakaş Hatayspor, Spor Toto Süper Lig’de puanını 46 yaptı ve altıncı sıraya yerleşti. Diğer yandan deplasmanda oynadığı mücadeleden mağlubiyet aldığı için puan alamadan ayrılan konuk takım Fatih Karagümrük ise Spor Toto Süper Lig’de 40 puan ile dokuzuncu sırada kalmış oldu.