Volkan Demirel’in İsmi Farklı Takımlar ile Anılıyor

Volkan Demirel; Türk futbolunun son yirmi yılına damga vuran isimlerden birisi! Uzun yıllar Fenerbahçe’nin ve milli takımın kalesini koruyan Demirel; 2019 yılında futbolu bıraktığını açıkladı. Ardından, takım çalıştırmaya başladı. Geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’ün başında iyi işler yaptı.

2022 – 2023 sezonuna Hatayspor’da başlayan Volkan Demirel; takımını kümede tutmaya çalışıyordu. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve başta Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman olmak üzere çok sayıda şehri ciddi anlamda etkileyen deprem; Volkan Demirel’in farklı bir yönünü ortaya çıkardı. 42 yaşındaki teknik adam; depremin olduğu gün yapmış olduğu canlı yayın aracılığıyla Hatay’ın durumuna dikkat çekti. Bu şehrin yaşamış olduğu yıkımı en net haliyle ifade eden isimlerin başında Volkan Demirel geliyordu. Demirel; Hatayspor’un deprem dolayısıyla ligden çekilmesiyle beraber boşta kaldı. Genç teknik adam; kısa süre içerisinde teknik adamlığa kaldığı yerden devam edebilir.

Ankaragücü Volkan Demirel ile İlgileniyor

Süper Lig’e bu sezon yükselen Ankaragücü için işlerin pek yolunda gitmediğini söyleyebiliriz. Sarı lacivertli takım; sezona deneyimli teknik adam Ömer Erdoğan ile başladı. 2023 yılının Şubat ayına kadar Ankaragücü’nü çalıştıran Erdoğan ile yollar takımın almış olduğu kötü sonuçlardan dolayı ayrıldı. Ankaragücü’nü güncel tarih itibariyle Sedat Ağçay çalıştırıyor. Ancak, Ankaragücü yönetimi; bir yandan da yeni teknik direktör arıyor.

Yönetimin takımın başına getirmek istediği isimlerden birisi de Volkan Demirel! Demirel de Ankaragücü’nde çalışmaya sıcak bakıyor. Sarı lacivertli takım; kısa süre içerisinde iyi sonuçlar almadığı takdirde kendisini TFF 1.Lig’de bulabilir. Ankaragücü; bu sezon şu ana kadar 22 Süper Lig maçına çıktı. Söz konusu maçların sadece altısından galibiyet ile ayrıldı. Dört beraberlik ve 12 mağlubiyet ile de taraftarlarını üzdü. Rakip filelere 25 gol gönderirken kendi kalesinde 35 gol gördü. Toplamış olduğu 22 puan ile Süper Lig’de 16. sırada bulunuyor. Bir başka deyişle, son dört içerisinde yer alıyor.

Volkan Demirel Ümit Milli Takımı Çalıştırabilir

Volkan Demirel’i isteyen tek kulüp Ankaragücü değil! 1981 doğumlu teknik adamın ismi Türkiye U21 ile de geçiyor. Güncel tarih itibariyle Türkiye U21’i Tolunay Kafkas çalıştırıyor. Ancak, Kafkas’ın performansı kimseyi memnun etmiyor. Türkiye Futbol Federasyonu; Volkan Demirel gibi Fatih Karagümrük ve Hatayspor’da gençlerle çalışan ve onlara bir şeyler kazandıran bir teknik direktörü takımın başına getirmek istiyor.

Volkan Demirel; en kısa süre içerisinde yeni görevine başlayacak. Genç teknik adamın tercihinin ne olacağını kimse bilmiyor. Gelin, Demirel’in Hatayspor’da yaptıklarına bir göz atalım!

Hatayspor; Volkan Demirel’in takımın başına gelmesinin ardından 15’i Süper Lig, biri de Türkiye Kupası olmak üzere toplam 16 maça çıktı. Söz konusu maçlarda altı galibiyet, dört beraberlik ve altı mağlubiyet aldı. Volkan Demirel; Hatayspor’da 1.38 puan ortalaması tutturdu.