Galatasaray Zirveyi Koruyor

UEFA ülke sıralamasına göre Türkiye’de son 5 sezonda 10 takım arasından Galatasaray en çok puan toplayan takım olarak ilk sırada yer aldı.

UEFA Avrupa Ligi Son 16 turunda Fenerbahçe’nin Sevilla’ya, UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 turunda ise Başakşehir’in Gent’e ve Sivasspor’un Fiorentina’ya elenmesiyle birlikte UEFA ülke sıralamasında Türkiye sezonu tamamlandı. Sezonun tamamlanmasının ardından takımlarımızın bu sezon ülke puanına katkıları açıklanırken son 5 sezonun ortalaması da futbolseverler tarafından merak konusu haline geldi.

Sezonun Lideri Fenerbahçe

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev’e elenen Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi B Grubu’nu lider tamamlayarak son 16’ya kaldı. Son 16 turunda İspanyol ekibi Sevilla’ya elenen Fenerbahçe, bu sezon 21.00 puanla ülke puanı sıralamasında zirveyi gördü. Fenerbahçe’yi 17.00 puanla Başakşehir, 10.00 puanla Sivasspor, 8.5 puanla Trabzonspor ve 2.5 puanla Konyaspor takip etti.

Son 5 Yılın Lideri Galatasaray

UEFA ülke sıralamasına göre son 5 sezonda en çok puan toplayan taraf 31.5 puan ile Galatasaray oldu. Galatasaray’ı 31.0 puanla Başakşehir takip ederken sezonun lideri Fenerbahçe 30.0 puanla üçüncü sırada yer aldı.