TFF 1. Lig Lideri Hatayspor 2 Haftadır Kazanamıyor

TFF 1. Lig’de 42 puan ile liderliğini sürdüren Hatayspor 2 haftadır  kazanamıyor. 20. haftada Giresunspor ile sahasında 1 – 1 berabere kalan Hatayspor bu hafta da konuk olduğu Fatih Karagümrük ile 1 – 1 berabere kaldı ve galibiyet alamadı. Alınan bu beraberliklerle 42 puana yükselen Hatayspor liderliğini sürdürüyor. Ancak yakaladığı fırsatları değerlendiremediği için puan farkını açmayı başaramadı.

Hatayspor Puan Farkını Koruyor

Ligde ara transfer döneminin tamamlanmasıyla ekipler kadrolarını daha da güçlendirdi. Özellikle play – off mücadelesi veren takımların güçlenmesiyle seyir keyfi yüksek mücadeleler ortaya çıkıyor. Öyle ki 6 puan farkla son iki haftaya giren Hatayspor play – off mücadelesini sürdüren Giresunspor ve Fatih Karagümrük karşısında kazanamadı. Ancak takipçileri BB Erzurumspor ve Bursaspor’un da puan kaybetmesi Hatayspor’un puan farkını korumasını sağladı.

TFF 1. Lig’de Zorlu Süreçler Yaklaşıyor

Yaklaşık 10 ekibin ise play – off mücadelesinin içinde olması TFF 1. Lig karşılaşmalarını daha da çekişmeli hale getiriyor. Ayrıca düşme hattındaki mücadele de kıran kıran geçiyor. 21. haftanın tamamlanacağı TFF 1. Lig’de lider Hatayspor puan farkını korurken galip gelmekte ise zorlanıyor.  İlk yarıda puan farkını açan lider Hatayspor 2 haftadır kazanamıyor.