Tenisçi Kardeşler Serena Ve Venus Williams

ABD’ li iki tenisçi Williams kardeşler kariyerleri ile tenis dünyasında neler yaptılar? Neler kazandı kaybettiler.

İKİ KARDEŞTEN BU PERFORMANS BEKLENMİYORDU

ABD’li tenisçi iki kardeş Amerika’nın bir kentinde yoksul bir semtte dünyaya gelen bu iki kardeşin tenis tarihinde zirvede birlikte yaratacaktır da kimse ihtimal vermiyordu. Venüs Williams ve Serena Williamsın tenisle ilk tanışmalar henüz beş ve altı yaşlarında açık tenis kortlarında babaları Richard tarafından eğitilerek bu yola giriş yaptılar.

İki kardeş kadın tenis tarihine baştan yazmaya kararlı olarak çıktıklarını yolda sert ve akıl dolu oyunlarıyla karşısındaki rakiplerini çaresiz bırakarak birer birer hepsini geride bırakıyorlar.

Williams kardeşler Wimbledon’da Çifte kupa uzanmış ve 2000 yılındaki Olimpiyatları’nda ise altın madalya onların boyunda yer almıştı. 2001’de ise Avusturya açık çiftlerde de zirve yine onlarındı. İki kardeş iki sezonda dört Grand sıra çiftler Turnuvası’nı kazanmayı başarmışlardı.

SAKATLIK DÖNÜŞÜNDE WİLLİAMS KARDEŞLER

Tenis kortlarında sakatlık sonrasında tekrar dönem Williams kardeşler sakatlık dönemlerinde kaybettikleri birincilik ve ikinciliklerini tekrar elde etmek için kortlara her zamankinden daha güçlü dönem zorundaydılar ve döndüler.

Venüs Williams ile Serena Williams 2008 yılında Wimbledon finalde ilk kez iki kardeş karşı karşıya geldiler. İki kardeş arasında ki karşılaşma inanılmaz bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada finalde 7 – 5 ve 6 – 4 ile galip gelerek Venüs finalin kazananı olmuştu.

İki kardeş tekrardan çiftlerde takım kurarak bir yıldız kardeşler ha bir de açık Wimbledon Avustralya açık ve Pekin Olimpiyatları‘nı çiftlerde kazanmayı üst üste başardılar.

Serena Williams üç ay kadar kortlardan uzak kalsa da 2012 yılında film buldu ve ABD açık kazandı ve üstüne Londra’daki olimpiyatlarda altın madalya elde ederek 2012’ye fırtına gibi girdi.

2016 yılına kadar Serena Williams dünyada bir numarada yer alsa da Avusturya açık finaline Fransa açık finalinde yenilgisine ve ABD açık yarı final yenilgileri de ekleyince liderlikten uzaklaştı.

SERENA VE VENÜS WİLLİAMS KISACA KİMDİR?

Serena Jameka Williams Amerikalı profesyonel tenisçi. 23 Grand Slam şampiyonluğu ve çift kadınlarda üç, tek kadınlarda bir olimpiyat altın madalyası vardır. Serena Williams bu zaferleriyle şimdiden tenis dünyasının en önemli oyuncularından birisi olmuştur. 2005 yılında dünyaca ünlü bir tenis dergisi tarafından son 40 yılın en iyi 17. oyuncusu seçilmiştir. Serena Avusturalya açık tenis Wimbledon ve ABD açık ta en az 6 ke şampiyonluk yaşayarak tarihteki tek tenisçi olarak yer alıyor.

Venus Ebony Starr Williams 2007 Wimbledon’da finalde Marion Bartoli’yi yenerek şampiyon oldu. 1994 yılında Martina Navratilova’dan sonra en yaşlı grand slam finalisti olmuştur.

Toplam da 49 kupası bulunan Venus Ebony Starr Williams kardeşi Serena Jameka Williams ise 23 kupaya sahip.