Galatasaray’da Alexis Sanchez Israrı Devam Ediyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezon süper lig de şampiyonluk sonrasında gelecek sezon Avrupa’ da başarılı olmak isteyen Galatasaray sezon sonunda kadrosunu da buna göre güçlendirmek istiyorlar.

Galatasaray, Süper Lig’in 32. haftasında derbide siyah beyazlı takım Beşiktaş ile karşı karşıya gelecekleri maçın hazırlıklarına da hız kesmeden devam ediyorlar. Yoğun mesai geçiren sarı kırmızılı takım da gözler bir yandan da sezon sonu transfer dönemine çevrildi.

Sezon başında transfer etmek için çok uğraştıkları Arda Turan’ ın da devreye girdiği ancak ikna edilemeyen Alexis Sanchez ‘den kola kolay vaz geçecek gibi değiller.

34 yaşındaki Şili ‘li golcü Alexis Sanchez’ e olan ısrarı devam eden Galatasaray sezon sonun da golcü oyuncu için bir kez daha devreye girerek devler ligi etkisi ile bu kez şansları daha yüksek olacak.

Galatasaray ‘ın sezon başında çok istediği ancak Fransız ekibi olan Marsilya ‘ ya kaptırdıkları 34 yaşındaki Şili ‘li golcü Alexis Sanchez’ i bu kez Fransız ekibinin elinden alacaklar gibi.

Fransız ekibini Şampiyonlar liginde oynaması nedeni ile tercih eden Şili ‘li golcü Alexis Sanchez 1 yıllık imza attığı Fransız ekibi olan Marsilya ‘ ya ile sezon sonun da yollarını ayıracak. Fransız ekibi olan Marsilya gelecek sezon devler liginde olmaması halinde yıllık ücreti nedeni ile de yollarını ayırmaya sıcak baktığı Şili ‘li golcü Alexis Sanchez bu kez sarı kırmızılı formayı giymeye çok yakın.

ALEXİS SANCHEZ BU KEZ SARI KIRMIZILI FORMAYA YAKIN

34 yaşındaki Şili ‘li golcü Alexis Sanchez sezon başında İtalyan ekibi Inter ‘ den Fransız ekibi Marsilya’ ya bedelsiz olarak transfer olmuştu.

Sarı kırmızılı takımın çok istediği ancak Alexis Sanchez ‘in Şampiyonlar liginde Avrupa ‘ da oynayan bir takım da süre almak istememesi nedeni ile bu transfer gerçekleşmedi.

Sezonu Fransız ekibi Marsilya ‘ da iyi geçiren Alexis Sanchez sezon sonun da takımdan ayrılması muhtemel olarak görülüyor.

Fransız ekibi ile Şampiyonlar ligi nedeni ile imza atan oyuncu sezon sonun da takımının devler liginde yer almaması halinde yollar ayrıla bilir.

Fransa Lig 1 de Marsilya suan da 67 puan ile PSG arkasında 2. Sırada yer alıyorlar. Şampiyonlar ligine direkt olarak katılamasalar bile ön eleme ile şansları devam eden Marsilya sezon sonun da kulübün maddi durumuna göre de Alexis Sanchez i göndere bilir.

ALEXİS SANCHEZ PERFORMASI İLE DİKKAT ÇEKİYOR

34 yaşındaki Şili ‘li golcü Alexis Sanchez bu sezon Marsilya ile 38 karşılaşmaya çıkma başarısı gösteren tecrübeli oyuncu 16 gol 2 de asist ile gollerine devam etti.

İlerlermiş yasına rağmen hırsını kaybetmeyen Alexis Sanchez kaybetmekten hiç hoşlanmayan golcü sarı kırmızılı takım da hem süre alır aldığı sürede de takıma tecrübesi ile büyük destek olacaktır.