Ömer Erdoğan “Daha İyisini Yapabilirdik”

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan’ın Açıklamaları

Süper Lig’in geride kalan 11 haftasında 8 karşılaşmaya çıkan Atakaş Hatayspor hedeflediği başarıya bir türlü erişemiyor. Süper Lig’de sahaya çıktığı son 5 karşılaşmada yalnızca 1 galibiyet alırken 2 beraberlik ve 2 de mağlubiyet aldı.

Çıktığı sekiz karşılaşmada yalnızca 7 kez fileleri havalandırabilen Atakaş Hatayspor kalesini gole kapatmakta ise oldukça zorlanırken bu karşılaşmalarda kalesinde 12 gol gördü. Basın mensuplarına konuşan Erdoğan “Daha iyisini yapabilirdik. Mağlup olunca demek ki bazı şeyleri eksik yapmışız.

05 Aralık 2020 tarihinde Galatasaray karşısında oynanan karşılaşmadan 3-0 mağlup ayrılan bordo-beyazlı ekibin teknik direktörü Ömer Erdoğan basın mensuplarının karşısına geçti.

Basın mensuplarına konuşan Erdoğan “Daha iyisini yapabilirdik. Mağlup olunca demek ki bazı şeyleri eksik yapmışız.

Galatasaray’ı analiz ettiğimizde merkezden sayısal anlamda çok kişiyle hücum eden, maç sırasında kaptırılan toplarda da sorunlar yaşadıklarını tespit ettik.

İlk yarı 8 kontratak yakaladık ama aksiyon alanında etkili olamadık, oraya yeterince adam sokamadık. İlk yarı 8 kontra atığımız vardı.

Maç 0-0 iken bir tehlikeli atak gerçekleştirdik. Bu tür pozisyonlarda golü bulmanız gerekiyor. 3. bölgede istediğimizi sahaya yansıtamadık.” İfadeleri ile konuşmasına başladı.

Ömer Erdoğan “Bundan ders çıkarıp 3 gün sonra Erzurum maçına fokuslanacağız.”

Galatasaray deplasmanında yapılan hataların ardından Gökhan Karadeniz’in 80. dakikada gördüğü kırmızı kartı ile maçtan koptuklarını belirten genç teknik adam “İlk yarı rakibe net pozisyon vermedik.

Ancak hatalı bir gol gedik. Deplasmanda gol yediğimizde çevirmek kolay olmuyor. Rakibi çıkarken rahatsız etmeye çalıştık.

Kırılma noktalarındaki hatalar ister istemez motivasyonununuz düşürüyor. Daha sonra 10 kişi kalınca da maç koptu.

Bundan ders çıkarıp 3 gün sonra Erzurum maçına fokuslanacağız. O maçla çıkış yakalamak istiyoruz.” dedi.

Konuşmalarına futbolcularının çok kart görmesi ve takımını eksik bırakması üzerine devam eden Ömer Erdoğan “Bu sezon 4. kırmızı kart. Bunu oyuncularımla değerlendireceğiz. Kırmızı kartın bir şekli var.

Takım mücadele ederken gereksiz kartlar bizi üzüyor ve takımı bozuyor.

Gerekli uyarıları yapacağız. Takım içerisinde büyük sıkıntı yaşadığımız analizlerde takıma gösterdik. Uyarılarımızı yapacağız.

2-0 devam etse 11-11 oynasak, 1 tane kaçan pozisyon gol olsa maçı çevirebilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.