Lider Hatayspor’da Yol Ayrımı: Bayram Toysal Veda Etti

TFF 1. Lig’de liderliğini sürdüren Hatayspor 22. haftada sahasında aldığı Akhisar Belediyespor yenilgisi sonrasında Teknik Direktör Bayram Toysal ile yollarını ayırdı. Ligin ilk yarısını açık ara farkla önde kapatan Hatayspor ikinci yarıda ise aynı performansı gösteremedi. Son 5 karşılaşmada yalnızca  galibiyet çıkarabilen Hatayspor’da yol ayrımı gerçekleşti. Dün sabah saatlerinde kulüp tarafından yapılan açıklama ile Bayram Toysal ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Ayrılığı Hatayspor Yazılı Açıklamayla Duyurdu

Hatayspor twitter adresinden yapılan açıklama ile Bayram Toysal ile yolların ayrıldığı duyuruldu. Yapılan yazılı açıklamada ”Teknik Direktörlük görevimizi yürüten Bayram Toysal ve ekibi ile görüşmelerimizde karşılıklı olarak anlaşmaya varılarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Hocamıza ve ekibine Hatayspor’umuza yaptığı katkılar ve emeklerinden ötürü teşekkür ediyor ve kariyerinin devamında başarılar diliyoruz.” denildi.

İkinci Yarı Performansı Bayram Toysal’ın Sonunu Getirdi

Ligin ikinci yarısında çıktığı 5 karşılaşmada 1 galibiyet 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile yalnızca 6 puan toplayabilen Hatayspor liderliğini sürdürürken rakipleri ile olan puan farkı ise eridi. Geçtiğimiz sezon Süper Lig biletini son anda kaçıran Hatayspor aynı sonu tekrar yaşamamak için kan değişikliğine gitti. Bu sonuçlar Hatayspor’da yol ayrımı getirdi. Teknik Direktör Bayram Toysal ile yollar ayrıldı.