Lider Hatayspor Şampiyonluğa Adım Adım İlerliyor

TFF 1. Lig’de haftanın karşılaşmasında Hatayspor ile BB Erzurumspor Antakya Stadı’nda karşı karşıya geldi. Ligin zirvesinde bulunan iki ekibin oynadığı mücadelede kazanan çıkmadı ve zirvede dengeler bozulmadı. Kritik mücadele başladığı gibi 0 – 0 tamamlandı. Bu sonuçla Hatayspor şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. En yakın rakibi ile 4 puan farkını koruyan Hatayspor liderliğini sürdürdü.

Karşılaşmanın 11’leri

Hatayspor: Akın Alkan, Strahil Popov, Yusuf Abdioğlu, Soner Örnek, Mesut Çaytemel, Kubilay Sönmez, Rayane Aabif, Helder Barbosa, Caner Hüseyin Bağ, Gökhan Karadeniz ve Mirkan Aydın.

BB Erzurumspor: İbrahim Sehic, Murat, Aykut Hasan, Mücahit, İbrahim, Osman, Sissoko, Obertan, Hamroun ve Pote.

Kritik Mücadelede Gol Sesi Çıkmadı

Şampiyonluk yolunda erken final olarak nitelendirilen karşılaşmadan gol sesi çıkmadı ve 0 – 0 eşitlikle tamamlandı. Ev sahibi ekip Hatayspor taraftarının da desteğiyle daha etkili bir oyun koyduğu karşılaşmada rakip kalede tehlikeli ataklar geliştirse de aradığı golü bulamadı. Lider karşısında daha temkinli bir oyun anlayışıyla sahada olan BB Erzurumspor ise yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi ve karşılaşmada kazanan çıkmadı.

Bu skorla rakibi ile 4 olan puan farkını koruyan Hatayspor şampiyonluk yolunda kritik 1 puan aldı. Lider Hatayspor puanını 50’ye yükseltirken takipçisi BB Erzurumspor ise 46 puanla takibini sürdürdü. En yakın takipçisi ile puan farkını koruyan Hatayspor şampiyonluğa göz kırptı.