İsmail Kartal Yeni Sezona Dair Planlar Yapmaya Başladı

11 Haziran 2023 tarihinden bu yana teknik direktörsüz olan Fenerbahçe, bu soruna çözüm buldu. 28 Haziran 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapan sarı lacivertli kulüp, takımı önümüzdeki sezon İsmail Kartal’ın çalıştıracağını açıkladı.

Fenerbahçeliler, İsmail Kartal ismine bir hayli alışkınlar! Deneyimli teknik adam, Fenerbahçe’yi daha önce 2014 – 2015 ve 2021 – 2022 sezonlarında da çalıştırmıştı. Kendisinin Fenerbahçe’deki üçüncü döneminde neler yapacağı fazlasıyla merak ediliyor.

Deneyimli Teknik Adam Yönetime Transfer Listesini Verdi

Başkan Ali Koç, birkaç hafta öncesine kadar takımı yabancı bir teknik adama emanet etmeyi düşünüyordu. Gündemdeki isimler Vincenzo Montella ve Mircea Lucescu idi. Ancak, Ali Koç, bir anda kararını değiştirdi. Yerli bir teknik adamın takıma daha iyi geleceğini düşündü. 2007 – 2008 sezonundan bu yana Süper Lig’de yabancı teknik adamların çalıştırdığı takımlar şampiyon olamıyor. Bu detay dikkate alındığında Ali Koç’un vermiş olduğu yerli teknik adam kararının son derece doğru olduğu anlaşılabilir.

İsmail Kartal, 2 Temmuz 2023 tarihinde göreve başlayacak. Fenerbahçe, o gün yeni sezon hazırlıklarına başlayacak. Deneyimli teknik adamın da bir yıllık aranın ardından yeniden Fenerbahçe ile idmana çıkacak olmanın heyecanını yaşadığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, İsmail Kartal, Ali Koç ile görüşerek ona transfer istediği pozisyonlardan bahsetti. Hatta, deneyimli teknik adamın elinde bir transfer listesinin olduğu ifade ediliyor.

Selçuk Şahin ve Egemen Korkmaz Teknik Ekipte Yer Almayacaklar

İsmail Kartal’ın ekibinde yer alması beklenen isimler arasında Selçuk Şahin ve Egemen Korkmaz da bulunuyordu. Fakat, her iki isim de önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de görev almayacaklar. Onların farklı planlarının olduğu söyleniyor.

İsmail Kartal Dominik Livakovic’e Onay Verdi

Başkan Ali Koç, 30 Haziran 2023 günü özel uçağı ile Hırvatistan’a gitti. Kendisinin burada Dominik Livakovic ve menajeri ile görüşeceği söyleniyor. 1995 doğumlu kalecinin Fenerbahçe ile maddi konularda anlaştığı ifade ediliyor. Ali Koç, oyuncunun kulübünü ikna etmeye çalışacak. Fenerbahçe’nin Dinamo Zagreb’e son olarak 7 milyon Euro önerdiği iddia ediliyor. Dinamo Zagreb ise Fenerbahçe’den 10 milyon Euro bonservis istiyor. Tarafların orta yolu bulması ve Dominik Livakovic’in önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de forma giymesi olası!

İsmail Kartal, genç kaleci Altay Bayındır’ın Fenerbahçe için ne kadar önemli olduğunun farkında! Geçtiğimiz sezonun son kısmında sakatlığından dolayı forma giyemeyen 1998 doğumlu kaleci, sezon içerisinde zaman zaman eleştiri konusu olmuştu. Önümüzdeki sezon hatalarla uğraşmak istemeyen Ali Koç, Dominik Livakovic’i transfer etmeyi hedefliyor. Hırvat kaleciye olumlu bakan isimlerden birisi de İsmail Kartal! Deneyimli teknik adam, böylesine önemli bir kalecinin Süper Lig’de fark yaratacağına inanıyor. Son olarak, Miha Zajc’ın da İsmail Kartal’in gelişi ile beraber Fenerbahçe’de kalma ihtimalinin arttığından bahsedebiliriz.