Hatayspor’un Oyuncusundan Fenerbahçe İtirafı

Geçen sezon Ankaragücü formasıyla gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken Hatayspor’un başarılı kanat oyuncusu Saba Lobjanidze, bu sezon da birçok maçta Bordo Beyazlı takımın en önemli hücum ayaklarından birisi olarak öne çıktı. Basında yer alan son haberlerde adı Fenerbahçe ile anılan Gürcü oyuncu, ülkesinde verdiği röportajda kendisine dair birçok duruma açıklığı getirirken Fenerbahçe’de oynama ihtimalini kendisi için bir rüya olarak nitelendirdi.

Yüksek İdealler

Bu sezon Süper Lig’de oldukça başarılı performanslar çıkartan ancak son dönemde çok fazla puan kaybeden Hatayspor’da bir sonraki hafta oynanacak Başakşehir maçının hazırlıklarına devam edilirken, takımın gündemine bomba gibi düşen haber Saba Lobjanidze’den geldi.

Geçen sezon Ankaragücü’nde gösterdiği başarılı performansla Sarı Lacivertli takımın en önemli silahlarından biri haline gelen Gürcü oyuncu, sezon sonunda alacaklarını temin edemediği gerekçesiyle Başkent temsilcisinden ayrılmış ve Bordo Beyazlı renklere imza atmıştı.

Hatay temsilcisinde de oldukça iyi işler çıkartan ve Hatayspor formasıyla sahaya çıktığı 35 resmi maçta 8 gol ile 9 asistlik katkı sağlayan Lobjanidze, istikrarlı bir biçimde bu kadar iyi performanslar çıkartınca büyük takımların da ilgisini çekti.

Son dönemlerde adı en çok Fenerbahçe ile anılır olan 27 yaşındaki sağ kanat oyuncusu ülkesinin basınına yaptığı değerlendirmelerde Sarı Lacivertli formayı giyebilmenin kendisi için bir rüya gibi olacağını ifade etti.

Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün kendisiyle ilgilendiğine dair haberlerin çıkmasının gururunu okşadığını dile getiren başarılı oyuncu, bununla birlikte ortada herhangi bir resmi teklifin olmadığını da sözlerine ekledi.

Kendisi adına tek düşünce ve amacın bir sonraki maçı kazanabilmekten ibaret olduğunu ifade eden Saba Lobjanidze takımının sezon hedeflerini de değerlendirdi.

Düşük Avrupa İhtimali

Avrupa’yı hedefleyen takımının hedefine ulaşabilmesinin çok da muhtemel olmadığını itiraf eden Gürcü oyuncu, Hatayspor ile Avrupa’ya gidebilme ihtimalinin düşük olduğunu ifade etti. Ligin oldukça zorlu geçtiğini ve Avrupa bileti alabilmek adına pek çok takımın mücadele ettiğini hatırlatan başarılı oyuncu bununla birlikte şu an 9’uncu sırada olduklarını ve Avrupa’dan 5 puan geride olduklarını hatırlattı.

Kendi performansıyla alakalı olarak da değerlendirmelerde bulunan Saba Lobjanidze, takıma yararlı bir oyuncu olduğunu düşündüğünü ve iyi rakamlarının olduğunu belirtirken, her zaman daha iyisini yapabilmek adına mücadele ettiğini ifade etti.

Her maça ayrı ayrı hazırlanıp yapabildiğinin en iyisini yapmaya uğraştığını dile getiren başarılı oyuncu, kendisini zorlamaya çalıştığını ifade etti. Attığı gollerin veya verdiği gol paslarının yeterli olduğunu hiçbir zaman düşünmeyeceğini belirten Lobjanidze sözlerini bu şekilde tamamladı.

Bu sezon pek çok maçta çok önemli performanslar sergileyen 27 yaşındaki kanat oyuncusu özellikle Galatasaray ile oynanan müsabakada yaptığı koşular ve rakip savunmaya çıkardığı zorluklarla öne çıkmıştı.

Çok etkili bir ayak olan Saba’nın gelecek sezonki takımı şimdiden merak ediliyor.