Hatayspor’da Konya Mesaisi Sürüyor

Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği kötü performansla taraftarlarını ve camiasını büyük bir hayal kırıklığına uğratan Hatayspor’da gidişatın hiç iyi olmadığı kesin. Süper Lig’de oynadığı son 7 maçın hiçbirisinde galibiyet sevinci yaşayamayan Bordo Beyazlı ekip, ligin geriye kalan 2 haftasından en iyi sonuçlarla ayrılarak ligi olabilecek en iyi noktada bitirmeyi hedefliyor. Bununla birlikte Ömer Erdoğan’ın takımını 37’inci haftada zorlu bir maç bekliyor. Konyaspor deplasmanında galibiyet arayacak olan Hatay ekibinin bu maça dair hazırlıkları da tam gaz devam ediyor.

Bitmeyen Sorunlar

Geçen sezon ilk kez mücadele ettiği Süper Lig’de sürdürdüğü yönetim tarzı ve çıkardığı başarılı işlerle alkış toplayan Hatayspor, birçok oyuncusunu da bonservisleriyle başka kulüplere göndererek örnek bir model oluşturmuştu.

Giden oyuncuların yerini aynı kalitede oyuncularla doldurmak konusunda problemler yaşayan Bordo Beyazlı ekibin bu sezon aynı başarıyı gösterebilmesi pek mümkün gözükmüyordu. Bununla birlikte Hatayspor ilk yarıda bu beklentilerin çok üstüne çıkarken, ikinci yarıdaysa tam anlamıyla dibe battı.

Ligin son düzlüğüne gelinen bu dönemde oynadığı son 7 maçın hiçbirini kazanamayan Hatayspor, üst sıralardan kopmak bir yana ilk 10’dan dahi gerilemek durumuna kadar geldi. Bu bağlamda taraftarlarını ve camiasını derin bir hayal kırıklığına sürükleyen Hatay ekibinin geriye kalan 2 maçta bu durumu telafi edebilmekten başka bir amacı yok.

Öte yandan takımı hiç kolay bir maç beklemediği kesin. Hatayspor ligin 37’inci haftasında sezonun en başarılı takımlarından biri olan ve Hatay temsilcisinin aksine bu başarıyı sürdürebilen ekiplerden Konyaspor’a konuk olacak.

Konya temsilcisi ligin kendi sahasında en iyi top oynayan ve en başarılı sonuçları alan takımlarından biri. Bu bağlamda Hatayspor’un galibiyet sevinci yaşamak adına çok daha farklı bir rakibi tercih edeceği de kesin.

Dağılan Kadro

Öte yandan Hatayspor ile alakalı olarak takımın kadrosunun son dönemlerde çok daha isteksiz bir görüntü içerisinde olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Hatay ekibi bir türlü oyuncularının oyunda kalmasını sağlayamadı ve bu bağlamda teknik direktör Ömer Erdoğan da uzun bir aradan sonra taraftarını kızdırdı. Pek tabii oyuncu kalitesiyle de alakalı olan bu durumun her geçen hafta daha da kötüye gitmesiyse taraftarın kızmasındaki en temel sebep.

Bununla birlikte takımın gelecek sezon mevcut oyuncularından hangileriyle devam edeceğine dair de bir belirsizlik sürüyor. Ruben Ribeiro’nun kadro dışı bırakıldığı ve sezon sonu takımdan ayrılacağı Ömer Erdoğan tarafından açıklandı.

Takımın yıldız oyuncusu Mame Diouf konusunda sözleşme belirsizliği aralıksız bir biçimde sürerken, Hatayspor’un bu sezon gol krallığı listesine soktuğu yeni golcüsü Ayoub El Kaabi’nin de talipleri söz konusu.

Her sezon sil baştan kadro kurmak hele ki kulüplerin içerisinde yer aldığı bu ekonomik durumda daha fazla zarar verici olabilir ve Hatayspor bu tehlikeyi taşıyor.