Hatayspor’da Hazırlıklar Sürüyor

Sezonun ikinci yarısına çok kötü bir giriş yapan ve aldığı başarısız sonuçlar neticesinde hedeflerinden uzaklaşmaktan kurtulamayan Hatayspor, bu gidişatı düzeltmek istiyor. Tekrar yükselişe geçebilmek adına çok kritik bir maç oynayacak olan Hatay temsilcisi, kendi sahasında ağırlayacağı Göztepe karşısında 3 puana gidebilmek adına hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Sıkı Çalışma

Sezonun ikinci yarısında hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda çok kötü bir gidişat sergileyen Hatayspor, artık bu gidişatın önüne geçmek istiyor. Bordo Beyazlı ekip Süper Lig’de son 3 maçında galibiyet alamadı ve Ziraat Türkiye Kupası’na da Son 16 Turu’nda veda etti.

Bu kötü gidişat ve takımın sezon başından bu yana kronikleşen problemleri daha panik bir Hatayspor görmemize neden olurken, Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın takımının yükselişe geçebileceğine dair inancı tam.

Bu yükselişin sağlanabilmesi için çıkılacak ilk sınav ise oldukça zorlu. Altay karşısında oynadığı maçta sahadan 2-0 mağlup ayrılsa da ligin en baskın oyunlarından birisini oynayan Göztepe, Hatayspor’un rakibi olacak.

Zorlu bir rakibi mağlup edebilmek adına normalde çalıştığınızdan çok daha fazla çalışmanız gerekir. Hatayspor da tam olarak bunu gerçekleştiriyor ve hiç ara vermeden hazırlıklarına devam ediyor. 14 Şubat 2022 günü oynanacak maçta Göztepe’yi mağlup etmek isteyen Hatay temsilcisi, taraftarlarının da yüzünü güldürmek istiyor.

Yeni transfer Yassine Benzia’nın da katıldığı antrenmanlar 3 günden beri devam ediyor ve 13 Şubat akşamı maç hazırlık antrenmanlarının tamamlanması bekleniyor.

Taraftarlardan Açıklama

Hatayspor’un sezonun ikinci yarısındaki kötü gidişatı, doğal olarak taraftarların tepki göstermesine neden olmuştu. Özellikle Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda oynanan Antalyaspor maçında taraftarların şiddetli protestoları ekranlara yansımıştı.

Bu maçtan birkaç gün sonra ortak bir bildiri yayınlayan Hatayspor’un taraftar grupları, diğer taraftarları da itidale davet etti. Takımın iyi bir durumda olmadığının herkesin malumu olduğunu belirten açıklamada taraftarın haklı olduğunu ancak takıma destek çıkılması gerektiğini belirten ifadeler yer alıyor.

Ligin devam ettiğinin altını çizen bildiride zorlu maratonda taraftara düşen görevin koşulsuz şartsız destek olmak olduğu ifade ediliyor. Haddini aşan olumsuz eleştirilerin takımı yalnız bırakacağını savunan taraftar grupları, eğer Hatayspor uzun süre Süper Lig’de yer alacaksa kendilerinin de bu mücadelede takıma destek olması gerektiğini savunuyor.

Göztepe maçına stadyumu doldurarak taze bir başlangıç yapma davetinde bulunan Hataysporlu taraftarlar, kırgınlıkları ve kızgınlıkları bir kenara bırakmanın zamanı geldiğini ifade ediyorlar.

Hatayspor, sezonun ikinci yarısında oynadığı maçların birçoğunda çok kötü bir performans sergilemiş ve sadece Galatasaray’ı mağlup edebilmişti. Oynadığı son 4 resmi maçın tamamında sahadan olumsuz sonuçlarla ayrılan Bordo Beyazlı takım, Süper Lig’de 3 maçta 7 puan kaybederken, Ziraat Türkiye Kupası’nda da Antalyaspor’a kötü bir performans neticesinde mağlup olmaktan kurtulamadı. Hatayspor taraftarı artık takımın toparlanmasını istiyor.