Hatayspor’da Can Sıkan İddia

Hatayspor’un şu sıralar içinde bulunmayı hiç istemeyeceği bir süreçten geçtiği gerçek. Ligin ikinci yarısına çok kötü bir giriş yapan Bordo Beyazlı ekip, oynadığı son maçta Fenerbahçe’ye 2-0 mağlup oldu. Oynadığı son 10 maçta 3 galibiyet alabilen ve 6 kez mağlup olan Hatay temsilcisinde bu durum taraftarların da canını sıkarken, yönetim katında da işlerin iyi gitmediği ifade ediliyor. İddialara göre ara transfer dönemini istediği gibi geçiremeyen Hatayspor’da yönetim ile Teknik Direktör Ömer Erdoğan arasında bir problem yaşanıyor.

Yetersiz Kadro

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e yükseldiğinde kimsenin beklemediği bir iş çıkartan Hatayspor, ligi 6’ıncı sırada bitirerek ligde olabilecek en iyi girişlerden birini yapmıştı.

Bordo Beyazlı takımın başarılı Teknik Direktörü Ömer Erdoğan başta olmak üzere oyuncular, teknik ekip ve yönetimden futbol kamuoyunda övgü dolu sözlerle bahsedilmişti. Bu sezona da iyi bir giriş yapan Hatay temsilcisinde buna rağmen kadronun bir önceki sezona göre çok güç kaybettiği de görülüyordu.

Genel kanı Hatayspor’un ara transfer döneminde iyi eklemeler yapamazsa problem yaşayacağı yönündeydi ki beklenen de ne yazık ki gerçekleşti. Ligin ikinci yarısında 7 maça çıkan Hatayspor, bu maçlardan sadece 2’sini kazanabildi. Ziraat Türkiye Kupası’na da Son 16 Turu’nda veda eden Bordo Beyazlı ekip, ligde de 2’inci sıradan 9’uncu sıraya kadar gerilemekten kurtulamadı.

Bununla birlikte taraftarlar da takımın kötü gidişatına sert tepkiler gösterdi. Ortam o kadar gerildi ki, Göztepe karşısında Hatay’da oynanan maç öncesine kadar taraftar grupları birbirlerine birlik çağrısı yapıyorlardı. Göztepe maçı bireysel yetenekler sayesinde 2-1 kazanıldı ancak çok fazla eksikle gidilen Fenerbahçe deplasmanında takım 2-0 mağlup olarak tekrar geriledi.

Bu maçtan sonra basın toplantısında takımın genel durumunu değerlendiren Ömer Erdoğan’ın açıklamaları ise oldukça çarpıcıydı.

Gerçekçi Beklenti

Hatayspor’un bir dönem 2’inciliğe kadar yükselmesinin bir rastlantı olmadığını savunan başarılı teknik direktör bununla birlikte Hatayspor’un gerçekçi hedefinin ilk 10’a girebilmek olduğunu ifade etti. Takımın neredeyse 0 bütçeyle kurulan bir kadrosu olduğunu hatırlatan Ömer Erdoğan, sezon başında sakatlıkların daha da az olması sayesinde iyi sonuçlar aldıklarını belirtti.

Kendi kadrolarının ilk 3’e giremeyeceğini iddia eden Erdoğan, 12-13 tane gerçekten iyi olan oyuncularının ve yetenekli genç oyuncularının olduğunu dile getirdi. Özellikle savunmanın merkezindeki sakatlıklarla alakalı sıkıntılarını aktaran Hatayspor Teknik Direktörünün bu açıklamaları yönetimle aralarında bir problem olduğuna dair iddiaları beraberinde getirdi.

Hatayspor, ara transfer döneminde Kahraba, Emre Kaplan ve Benzia’yı kiralık olarak, Selimcan Temel’i de 32 bin Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmıştı. Özellikle transferin son günlerinde açıklanan Yassine Benzia’nın transferi, oyuncunun Fenerbahçe’deki kötü performansı, son gün transferi olması ve birçok başka sebeple eleştirilmişti.

Hatay yerel medyasında ise yönetimin umulanı değil bulunanı transfer ettiğine yönelik sert ifadeler yer alıyor.