Hatayspor’a Kardeş Takım

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken performansıyla üst sıralarda yer almaya devam eden Hatayspor, kulübün kurumsal kimliğinin de gelişebilmesi adına adımlar atmaya devam ediyor. Bordo Beyazlı ekip Filipinler Ligi’nde mücadele eden Cebu FC ile kardeş takım olmak adına sözleşme imzaladı.

Uzak Diyarlardan

Geçen sezon yükseldiği Süper Lig’de gösterdiği performansla dikkat çeken Hatayspor bu sene de aynı seviyelere yaklaşmayı başardı.

Teknik Direktör Ömer Erdoğan yönetiminde oldukça sağlıklı bir ortam oluşturmayı başaran Bordo Beyazlı ekip saha içerisinde kendisini geliştirmeye çalıştığı gibi saha dışında da marka değerinin artabilmesi adına çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde EXPO 2021 Hatay için Türkiye’ye gelen Filipinler Cebu Belediyesi Başkan Vekili James Coemcp, Cebu FC’nin Türk başkanı Uğur Taşçı ve Hatayspor Onursal Başkanı ve aynı zamanda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olan Lütfü Savaş bir araya geldiler.

Hatayspor ile Cebu FC’yi kardeş takım yapan anlaşmayı imzalayarak iki takım arasındaki ilişkilerin gelişimine dair bir mutabakata varan Taşçı ve Savaş önemli açıklamalarda da bulundular. Bilgi ve sporcu alışverişiyle birlikte iki takım arasındaki ilişkilerin gelişeceğini dile getiren Savaş, iki takım arasındaki ilişkinin sadece spordan ibaret de olmayacağını ifade etti. Gerek sosyal gerekse ekonomik olarak her iki şehir arasında başlatılacak alışveriş ve ticaretin ilk adımlarından biri olarak görülen bu kardeş kulüp anlaşması her iki tarafı da kazançlı çıkaracak bir anlaşma olarak belirtildi.

Filipinler temsilcisinin takım kaptanı da Hatayspor ve Türk futbolunun seviyesinin kendilerinden çok daha yüksek olduğunu ve bu anlaşmayı yapmayı kabul ettikleri için Hatayspor camiasına teşekkür ettiklerini belirtti.

Aynı zamanda Cebu Belediye Başkanı James de Lütfü Savaş’ı Eylül ayında kendi şehirlerini ziyaret etmesi adına davet ettiklerini dile getirdi ve resmi sözleşmelerin orada imzalanacağını ifade etti.

Hazırlıklara Devam

Öte yandan 4 Nisan Pazartesi günü Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecek olan Hatayspor’da hazırlıklar da sürüyor. Bordo Beyazlı ekip teknik direktör Ömer Erdoğan’ın da dile getirdiği gibi bu maçı bir fırsat maçı olarak görüyor.

Zira takımın Adana Demirspor’u devirmesi durumunda rakibinin üstüne yerleşmesi mümkün oluyor. Eline geçen bu fırsatı değerlendirmek isteyen Hatay temsilcisinde bu nedenle tüm hesaplar galibiyet üzerine yapılıyor.

Takımda çalışmaların devam ettiği ve morallerin de oldukça yerinde olduğu belirtilirken, Adana Demirspor tarafının güçlü ve zayıf yönlerine dair çalışmalar da Ömer Erdoğan ile teknik ekibi tarafından oyunculara yaptırılıyor.

Kendi sahasında kendi taraftarı önünde oynayacak olmanın avantajını kullanmak isteyen Bordo Beyazlı takımın bu bağlamda zorlu da bir maça çıkacağını dile getirmek gerek. Her ne kadar son dönemde ideal formundan uzak kaldıysa da Adana Demirspor da ligin en güçlü ekiplerinden biri olarak Hatayspor’un karşısına çıkmaya hazırlanıyor.