Hatayspor Maçı Fırsat Olarak Görüyor

Bu sezon zaman zaman sıkıntılı süreçler geçiriyor olsa da yine övgüye mazhar bir performans sergileyen Hatayspor’da Adana Demirspor ile oynanacak heyecanlı maçın hazırlıklarına tam gaz devam ediliyor. İç sahada taraftarın önünde iyi bir galibiyet almayı hedefleyen Hatay temsilcisi adına basın mensuplarıyla konuşma yapan teknik direktör Ömer Erdoğan, bu maçın bir fırsat maçı olarak değerlendirilebileceğini ifade etti.

Üst Sıralar Hedefi

Bu sezon geçtiğimiz sezona göre daha zayıf bir kadroyla birlikte sahaya çıkıyor olsa da iyi işler başarmaya devam eden Hatayspor’da, Süper Lig’in 31’inci haftasında oynanacak Adana Demirspor maçının hazırlıkları tam gaz devam ediyor.

Hatay temsilcisinin zorlu rakibi karşısında sahadan galip ayrılabilmesi adına kurmaylarıyla durmadan çalışan Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan’ın bu maça dair düşünceleri oldukça pozitif. Başarılı teknik adam geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda bu maçın bir fırsat maçı olarak değerlendirilebileceğini dile getirdi.

Adana Demirspor’un çok iyi transferler yaptıktan sonra hem takım olarak hem de bireysel olarak oldukça zorlu bir rakip haline geldiğinin altını çizen Erdoğan, bununla birlikte kendi sahalarında oynayacak olmanın avantajını kullanmak istediklerini ifade etti.

Taraftar önünde oynanacak müsabakadan çıkartılacak 3 puan sayesinde rakibin üstüne çıkılabileceğini hatırlatan Ömer Erdoğan bu nedenle maçı bir fırsat maçı olarak nitelendirdiğini aktardı.

Hafta boyunca sıkı çalıştıklarını belirten başarılı teknik adam 4 Nisan Pazartesi günü oynanacak maçta taraftarların desteklerini esirgememesini istedi. Onların önünde çok daha başarılı ve özgüvenli oynadıklarını aktaran Bordo Beyazlı takımın teknik direktörü, hazırlıkların iyi de gittiğini dile getirdi.

Milli Takımdan dönen oyuncuların da aralarına katıldığını açıklayan genç teknik adam, bununla birlikte Sam Adekugbe gibi ülkesiyle Dünya Kupası’na gitmeye hak kazanan oyuncularını da tebrik ettiğini ve bu durumun kendileri adına gurur verici olduğunu ifade etti.

Hazırlıklar Son Sürat

Öte yandan Ömer Erdoğan yönetiminde Osman Çalgın Tesislerinde çalışmalarına devam eden Hatayspor’da keyiflerin oldukça yerinde olduğu görülüyor. Bordo Beyazlı takım genç teknik direktörüyle birlikte iyi işler yapabileceğine dair inancını hiç kaybetmiyor ve bu durum da çoğu zaman olumlu geri dönütler alınmasını sağlıyor.

 Bununla birlikte takımın yaptığı yaklaşık 1 saat 15 dakika süren son antrenmanda futbolcular, ısınma ve pas drilinin ardından, taktiksel çalışmalar gerçekleştirildiği bildirildi. Bu sezon zaman zaman özellikle savunma oyuncularının eksikliği nedeniyle sıkıntılar yaşayan Hatayspor’da Adana Demirspor maçının kazanılması oldukça kritik önem taşıyacaktır.

Zira Ömer Erdoğan’ın da bahsettiği gibi takımın Adana temsilcisinin üstüne çıkma şansı bulunuyor ve daha da önemlisi tribünlere davet edilen taraftarla takım arasındaki bağın güçlendirilmesi adına bu maçın kazanılması kritik önem taşıyor.

Pek tabii Adana Demirspor ligin en güçlü takımlarından biri ve bu maç Hatayspor adına çok kolay geçmeyecek.