Hatayspor’a Galibiyeti Kim Hatırlatacak

Bu sezonun ilk yarısında Süper Lig’de gösterdiği performansla taraftarlarını heyecanlandıran Hatayspor, ikinci yarıda ve bilhassa son 10 maçta gösterdiği kötü performansla bu heyecanı tam anlamıyla kursaklarda bıraktı. Bordo Beyazlı takım ligin 36’ncı haftasını açan müsabakada kendi sahasında konuk ettiği Trabzonspor karşısında yine kötü bir performans sergiledi ve beraberliği son anda kurtarabildi. Bununla birlikte Ömer Erdoğan’ın takımının galibiyete olan hasreti tam 7 maça çıktı.

İşler Tersine Döndü

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında gösterdiği başarılı performansla en üst sıralara kadar tırmanmayı başaran Hatayspor, sanki 2022’ye girildiğinden bu yana futbolla alakası hiç olmayan bir ekipmiş gibi görüntü sergilemeye devam ediyor.

Bordo Beyazlı ekip ligin 36’ncı haftasında bir önceki hafta şampiyonluğunu ilan etmiş ve zaferin sarhoşluğundan ayılamamış Trabzonspor’a da diş geçiremedi ve son dakikada gol bulması sayesinde beraberliği zor kurtardı.

Bu sonuçla birlikte galibiyete olan hasretini 7 maça çıkartan Ömer Erdoğan’ın takımı deyim yerindeyse baş aşağı gitmeye devam ediyor ve bu durum taraftarları çok üzüyor. Zira takımın bu kadar kötü performans gösteriyor olması hiç kabul edilebilir bir durum değil ve Hatayspor gerçekten galibiyet için bu kadar beklemesi gereken bir takım da değil.

Bu bağlamda herkesin bu yaşanan süreci bir kez daha gözden geçirmesi gerektiği kesin. Bordo Beyazlı ekibin formu gibi performansı da çok düşük ve takım zihinsel anlamda iyiden iyiye dağılmış görünüyor.

Kendini Gerçekleştiren Kehanet

Hatırlanacağı üzere takımın en iyi gittiği dönemlerden sonra tıpkı şimdi olduğu gibi çöküşe geçtiği dönemler yaşanmış ve o dönem Ömer Erdoğan’ın açıklamaları infial yaratmıştı.

Bu sezon gösterilen başarının ve yakalanan sıralamaların biraz da diğer rakiplerle alakalı olduğunu dile getiren genç teknik adam bu bağlamda Bordo Beyazlı takımının hedefinin ilk 10 olduğunu ifade etmişti.

Oyuncu kalitesi açısından geçen sezona göre kan kaybettiklerinin de altını çizen Erdoğan, hakeza ara transfer döneminde de istedikleri oyuncuları bulamadıklarını veya alamadıklarını sık sık ifade etmekten kaçınmamıştı.

Bu bağlamda aslında genç teknik adamın dedikleri psikolojideki kendini gerçekleştiren kehanet gibi oldu. Zira Hatayspor gerçekten ilk 10’u hedefleyen bir takım olarak görüntü vermeye başladı. Bununla birlikte Hatay temsilcisi adına hayal kırıklığı yaratan durum takımın ilk 10’u korumak için değil de sanki 14’üncü sıradan ilk 10’a girmeyi isteyen bir takımmış gibi performans sergilemesiydi.

7 maç üst üste puan kaybetmiş olmanın Hatayspor adına kabul edilebilir çok fazla tarafı yok. Ancak takım bir şekilde kendini toparlayabilecek gibi de görünmüyor. Ömer Erdoğan takımın üstündeki kontrolünü kaybetmiş oyuncular da zihinsel olarak tatile çıkmış gibiler.

Bu bağlamda Bordo Beyazlı taraftarlar bu kadar ümitlendikleri bir sezonda böyle bir finali hiç tahmin etmemişlerdi.