Hatayspor’a Dünya Çapında Orta Saha

2020/2021 sezonunda yükseldiği Süper Lig’de parmak ısırtan bir ilk sezon geçirerek sezonu 6’ıncı tamamlayan Hatayspor, aynı performansı 2021/2022 sezonuna da taşımayı başardı ve ilk devreyi 5’inci sırada kapatarak taraftarını memnun etti. Geçtiğimiz sezona göre kadro kalitesinde gerileme yaşanmasına rağmen oldukça iyi bir sezon geçiren Hatayspor’da bu sezon en çok öne çıkan bölgelerden birisi de orta sahaydı. Bu sezon transfer edilen oyuncularla yeniden kurulan bir orta saha hattıyla sahaya çıkmasına rağmen rakiplerini orta alanda boğan ve direnç gösteren bir takım performansı sergilemeyi başaran Hatayspor’da gündeme gelen son orta saha oyuncusu ise hem Hataysporlu taraftarları hem de futbolseverleri heyecanlandıracak cinsten. Bir döneme damga vuran performans sergileyen ancak istikrarsızlık nedeniyle kariyerinde düşüş yaşayan Nabil Bentaleb’in Hatayspor ile görüştüğü iddia ediliyor.

Bentaleb Hatayspor Orta Sahasına Değer Katar

Savunmacı bir orta saha olarak başladığı kariyerinde 8 numara rolüyle gösterdiği performansla Schalke’nin dikkatini çekmeyi başaran Bentaleb, bu sayede 20 milyon Euro’ya yakın bir ücretle transfer yapabilmişti.

Oldukça iyi yeteneklere sahip olmasına rağmen istikrarsız performansı ve disiplinsiz tavrı nedeniyle bir türlü oynadığı kulüplerde tutunamayan ve birçok sefer kadro dışı bırakıldığı duyurulan Bentaleb, kendi yeteneklerine ihanet eden oyuncular arasında gösterilebilir.

Bununla birlikte, Hatayspor’un güçlü orta sahasında oynamak konusunda Hatayspor Yönetimini ve teknik direktör Ömer Erdoğan’ı ikna edebildiği takdirde Cezayirli orta saha oyuncusunun bölgesine değer katacak bir oyuncu olacağına şüphe yok.

Ömer Erdoğan’ın takım oyununa verdiği değer ve takımına eklediği orta saha oyuncularına yaptığı dokunuşlarla onları getirdiği seviye Bentaleb istedikten sonra kendisi için de geçerli olabilir. Meziyetleri yüksek bir oyuncu olduğuna dair şüphe olmayan oyuncunun kulüpsüz olduğu düşünüldüğünde fizik durumunun nasıl bir seviyede olduğu sorgulanabilir ancak Hatayspor gözlemcileri raporlarında onay verirlerse Bentaleb’i kısa vadeli veya opsiyonlu bir sözleşmeyle kadroya katarak ona bir şans daha tanımak Süper Lig‘de başarılı olmak için çabalayan Hatayspor adına da kârlı bir transfer olabilir.

Cezayirli İstikrarı Sağlayamadı

İngiltere’nin önemli temsilcilerinden Tottenham’ın altyapısında yetişen ve futbol dünyasına burada selam veren Nabil Bentaleb, 2016/2017 sezonunda Almanya temsilcisi Schalke’ye kiralanmış, burada gösterdiği performans beğenilince 2017/2018 sezonunda 19 milyon Euro ödenerek Alman temsilcisi tarafından bonservisi alınmıştı.

Schalke formasıyla gösterdiği performansla birlikte futbol kamuoyunu heyecanlandıran ancak istikrarlı bir oyun sergilemekte zorlandığı için eleştirilere de maruz kalan 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, bu nedenle de zaman zaman gösterdiği parlak performanslara rağmen gözden düşmekten kurtulamadı.

2019/2020 sezonunun devre arasında kendisini tekrar kanıtlamak adına İngiltere’ye dönen ve Newcastle United’da kiralık olarak forma giyen Cezayirli orta saha oyuncusu istenilen performansı sergileyemediği için kalıcı olamadı ve Schalke’ye geri döndü. Geçtiğimiz sezon sadece 11 resmi maça çıkabilen Nabil Bentaleb, sezon sonunda sözleşmesinin bitmesiyle birlikte takımdan ayrıldı ve başka bir kulüp bulamadı.