Hatayspor Taraftarlarıyla Kucaklaşıyor

Hatayspor, 25 bin kişilik stadyumda taraftarlarıyla kucaklaşmaya geliyor. 25.000 kişilik kapasitesiyle Hatay Stadı bu buluşma için en uygun yer olacak gibi görünüyor. Atakaş Hatayspor, nihayet sevenleriyle buluşuyor.

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda ilk haftalarda 14 Ağustos Cumartesi günü Hatay Stadı dolup taşacak ve tüm taraftarlar statı dolduracak gibi görünüyor. Kasımpaşa ve Hatayspor maçında heyecan dorukta ve futbol camiası sıkı taraftarları şimdiden heyecanlandı.

Hatayspor ve Kasımpaşa Maçı

Hatayspor ve Kasımpaşa maçı için şimdiden nefesler tutuldu. 25 bin kişilik statta futbol camiası ve iki tarafın sevenleri buluşacak. 14 Ağustos Cumartesi günü 2021 – 2022 sezonunun ilk haftasında beklenen maç oynanacak.

Hatayspor Kulüp Basın Sözcüsü Mustafa Özat, AA muhabirine röportaj vererek bu konu ile ilgili düşüncelerini belirtti. Mustafa Özat röportajda şunları söyledi: ‘’Süper Lig’de yeni sezonun kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu ve yeni statlarında ilk kez kendi seyircileri karşısına çıkacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.’’

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığı protokol belirlenmişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOKİ arasındaki protokolde 2016 yılı sonunda inşasına başlanan locaların açılışının yapılacağı söylenilmişti. 25 Haziran’da modern 28 loca statta yapılmıştı ve bunların açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağı da belirtilmişti.

Yeni stat ve Hatayspor Kasımpaşa maçı için taraftarlar şimdiden oldukça heyecanlı ve Hatayspor, seyircisinin karşısına burada çıkacağı için oldukça mutlu gibi görünüyor.

Hatayspor’un Beklenilen Maçı

Hatayspor için beklenen maç geliyor ve taraftarların coşkusu ve heyecanı görülmeye değer. Modern bir statta artık en son teknoloji ile stadyumun yenilenmesi de Hatayspor için oldukça sevindirici bir durum. Hatayspor, her daim taraftarlarıyla daha başarılı sonuçlar alacağından emin bir şekilde ilerliyor.

Harika geçecek bu maç ve sonunda Hatayspor bugünü asla unutamayacak gibi görünüyor. Bordo Beyazlı takımın taraftarları Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonu için Hatayspor’dan son derece ümitli ve şampiyonluk hayali kuruyorlar.

Şampiyonluk hayalinin şimdiden gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmese de Hatayspor’un taraftarlarının kalbinde yerinin bir başka olduğu belli.

Hatayspor’un İlk 8 Haftası Nasıl Geçti

Anadolu takımlarından başka bir başarılı takımı Hatayspor ilk 8 haftada 16 puan toplarak 4. Sıradaki yerini aldı. Kasımpaşa ile sezonu açtığı maçta beraberlik sonucu alan Hatayspor sezonu beraberlikle açtı.

Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarını kaybeden Hatayspor 3 puanı ve 1 puanları bu iki maçta kaybetti. Kazandığı maçlar ise; Alanyaspor, Rizespor, Kayserispor, Göztepe ve Yeni Malatyaspor maçlarını kazanan Hatayspor rakiplerinin önünde yer alarak 16 puana ulaştı.

Milli maç arasından sonra 19 puan olmak için kendi evinde, kendi sahasında 18 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de Gaziantep FK ile karşı karşıya gelecek. Bu maçı kazanarak Hatayspor hem puanını yükseltmek hem de sıralamasında değişikliğe gitmek istiyor.