Atakaş Hatayspor Puanlar Almaya Devam Ediyor

Geride bıraktığımız 2020 – 2021 döneminin flaş takımlarından biri olan Atakaş Hatayspor, her ne kadar yeni sezona puan kayıpları ile başlasa bile son haftalarda aldığı puanlar ile Süper Lig’in üst sıralarına yükselmeyi başardı.

Yaz transfer sezonunda bazı mevkilere takviyeler yapan Atakaş Hatayspor, Emre Çolak, Osman Şahin, Sadık Baş, Bülent Cevahir, Burak Öksüz, Bertuğ Yıldırım, Sabo Lobzhanidze, Fatih Kurucuk, Abdullah Yiğitler ve Bougjemaa gibi oyuncuları kadrosuna katmayı başardı. 2021 – 2022 sezonunun ilk maçında Atakaş Hatayspor, ilk maçında beraberlik aldıktan sonra ikici maçta mağlubiyet aldı.

Daha sonra 4 maç üst üste kazanan Atakaş Hatayspor, yedinci maçta bir mağlubiyet alan ve ardından son maçta 3 puanı hanesne yazdırdı. Başka bir deyiş ile Atakaş Hatayspor, Spor Toto Süper Lig’in şimdiye kadar oynamış olduğu 8 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak 16 puan topladı ve dördüncü sırada kendisine yer buldu.

Atakaş Hatayspor’da Atılan Goller ve Yapılan Asistler

Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonunda şimdiye kadar 8 maçta sahaya çıkan Atakaş Hatayspor, 16 gol atıp kalesinde 6 gol gördü. Öte yandan Atakaş Hatayspor’da şimdiye kadar oynanan maçlarda bazı isimler öne çıkmış durumda.

Atakaş Hatayspor’da Spor Toto Süper Lig’de şimdiye kadar oynanan 8 maçta  Mame Diouf ve Ayoub El Kaabi 4’er gol, Sabo Lobzhanidze 3 gol, Mohamed Kamara 2 gol ve Ruben Riberio, Saint Louis ve Traore 1’er gole imza attılar. Diğer yandan Atakaş Hatayspor’da Sabo Lobzhandize 4, Saint Louis, Traore ve Kamil Ahmet Çörekçi 2, Adekugbe, Mame Diouf ve Burak Öksüz bu maçlarda 1’er asist yapan futbolcular oldular.

Atakaş Hatayspor’un Rakibi Gaziantep FK

Spor Toto Süper Lig’de 8. Haftanın ardından hanesine 3 puan daha yazdıran Atakaş Hatayspor, milli maçlar nedeniyle verilen aradının ardından Spor Toto Süper Lig’in 9. Haftasında kendi sahasında Gaziantep FK’yı konuk edecek.

Hatay ekibinin bu maçtaki hedefi de hiç şüphesiz galibiyet ve 3 puan olacak.