Hatayspor Sezona Ayrılıklar ile Başladı

Hatayspor’da sezonun tamamlanmasının ardından elindeki nispeten zayıf bir kadro ile çalışan genç teknik direktörlerden Ömer Erdoğan görev yapmaktaydı. Sezonun tamamlanmasıyla başarı ile görevini elinden geldiğince en iyi şekilde tamamlamış olan Ömer Erdoğan istifa ettiğini kamuoyuna açıkladı. İstifa sonrası Hatayspor camiası ’da ayrılıkla ilgili gerekli açıklama ile birlikte teşekkür mesajı yayınladı ve tarafların yollarını ayırdığı resmiyet kazandı.

Bunun yanı sıra Hatayspor kulübünden açıklanan bir diğer ayrılık ise 2020 yılında İspanya ligi ekiplerinden Malaga’dan transfer edilen Fas asıllı kaleci Munir Mohammedi ile karşılıklı anlaşarak taraflar yollarını ayırdıklarını duyurdu ve 33 yaşındaki file bekçisine emeklerinden dolayı teşekkürlerini ileten açıklama yapıldı.

Orta sahalardan başarılı isimlerden 34 yaşındaki Ruben Ribeiro ve 27 yaşındaki Adama Traore gibi önemli ilk 11 isimleri ile de yollar ayrılmıştı. Bunun yanı sıra tecrübeli ve takıma önemli faydaları bulunan forvet oyuncusu Mame Diouf’ta kulüpten ayrıldı. Bir diğer ayrılık ise 25 yaşındaki sağ bek oyuncusu Burak Çamoğlu’da sezonun tamamlanmasının ardından Hatayspor’ dan ayrılan isimler arasında yer aldı. Bu ayrılıklar göz önüne alındığında Hatayspor‘da sezon genelinde en çok süre alan isimlerden 4 isim takımla yollarını ayırdı ve ilk 11’de önemli eksikler yer alır hale geldi.

Hatayspor Yeni Sezon Planlamasına Start Verdi

Hatayspor ‘da yeni sezon için hazırlıkların ve planlamaların yapılması için ilk adım olarak Futbol danışmanlığı için Dr. Hasan Anıl Eken ile anlaşıldığı Hatayspor ’un resmi sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Yapılan açıklamada Dr. Hasan Anıl Eken’e görevinde başarı dilekleri sunuldu.

Futbol danışmanının açıklanmasının hemen ardından kısa bir süre içerisinde ise Ömer Erdoğan’ın yerine getirilecek olan yeni teknik direktör olaraksa Serkan Özbalta göreve getirildiği açıklandı. Hatayspor camiasından yapılan açıklamada son olarak Altay SK’da görev alan 43 yaşındaki teknik direktör Serkan Özbalta ile 2 yıllık sözleşmeye imza atıldığı ifade edildi. Bunun yanı sıra camia içerisinde genç teknik direktör ’ün gelecekte başarılı olabileceğine inanıldığı öğrenildi.

Hatayspor’un kadrosuna takviyeler yapmak zorunda olduğu bilinirken ilk olarak görüşülen isimler ise kaleci takviyesi için Werder Bremen kalesici Zetterer ile görüştüklerini ifade etti. Bunun yanı sıra Musa Çağıran ile görüşmelerin sürdüğü imzaya çok yaklaşıldığı aktarıldı. Menderes Çağlar ve Melih İnan transferler ile ilgili olarak da Hatayspor transfer komitelerinin bu transferleri tamamlamak adına çalışmalar yaptığını aktardı. Aynı zamanda yerli bir kaleci takviyesi için arayışları olduğunu söylendi.

Hatayspor Yeni Sezon Kamp Hazırlıkları

Simon Falette için ise yeni teknik direktör Serkan Özbalta’nın stoper oyuncusunun geçmişine ve kalitesine güvendiğini stoper oyuncusunun ise kendisini göstermek istediği aktarıldı. Simon Falette kamp kadrosunda yer alacağı da kulüp tarafından aktarılan bilgiler arasında.