Hatayspor Mart Dönemini 5 Puan Alarak Kapattı

Spor Toto Süper Lig’de teknik direktör Ömer Erdoğan ile birlikte üst sıraları hedefleyen Atakaş Hatayspor, Mart 2022 fikstürünü yenilgi almadan geçmeyi başardı.

Akdeniz’in Spor Toto Süper Lig’deki en önemli temsilcilerinden biri haline gelen ve lige çıktığı ilk günden itibaren bunu hem saha içi hem de saha dışı performansıyla gösteren Atakaş Hatayspor, son dönemde özlediğimiz haline geri döndü.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda bilhassa Kasım – Ocak dönemi teknik direktör Ömer Erdoğan ve öğrencileri için çok sıkıntılı geçmişti.

Üst üste yaşanan sakatlıklar ve eksiklikler sebebiyle ideal kadrosunu korumakta bir hayli zorlanan teknik direktör Ömer Erdoğan önderliğindeki takım, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda yaptığı birçok puan kaybını da bu süre zarfında yapmıştı.

Neyse ki hem teknik heyet hem de futbolcular bu süreçlerin geçici olduğuna dair inançlarını hiç kaybetmediler. Hal böyle olunca elbette yükseliş de kaçınılmaz oldu ve Atakaş Hatayspor, Mart 2022 fikstüründe tek bir maç bile kaybetmeyerek ayaklarını yere sağlam bastı.

Mart Kapıdan Baktırdı Baharı Müjdeledi

hatayspor

Bordo yeşilli renkleriyle Hatay’ı Türkiye’de en iyi şekilde temsil eden futbol takımımız, Spor Toto Süper Lig puan tablosunda an itibariyle yedinci sırada bulunuyor. Bugüne kadar Spor Toto Süper Lig’de çıkmış olduğu 30 maçta 14 galibiyet ve 5 beraberlik alan teknik direktör Ömer Erdoğan’ın öğrencileri, bu çeteleye 11 tane de mağlubiyet ekledi.

Sonuç olarak puanını 47’e çıkaran Atakaş Hatayspor, Spor Toto Süper Lig puan tablosunda yedinci sırayı da hak ettiğini gösterdi.

Bu tırmanışın temel sebeplerinden biri elbette Mart 2022 fikstüründeki güzel gidişat oldu. Mart ile ilgili söylenen deyim ve atasözlerinin istikrarsızlığı yanında, bordo yeşilli takımımızın gösterdiği performans bir istikrarı müjdeledi.

Teknik direktör Ömer Erdoğan önderliğindeki Akdeniz temsilcimiz, Mart 2022 fikstüründe sırasıyla Gaziantep Futbol Kulübü, Vava Cars Fatih Karagümrük ve Beşiktaş ile karşılaştı.

Hatayspor Evinde Güçlü Dışarıda Dirençli

Teknik direktör Ömer Erdoğan ve öğrencilerinin Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun başından beri sürdürmüş oldukları istikrara bakıldığında, bu istikrarın daha çok Hatay’daki maçlarda kendini gösterdiğini fark edebiliriz.

Evinde rakiplerine kolay kolay puan vermeyen takımımız, deplasmanlarda ise puan almakta hayli zorlanıyordu. Neyse ki Mart 2022 fikstürüyle birlikte bu sorun da “bir ölçüde” aşıldı.

Mart 2022 fikstürüne belki de bu sezonun puan alınması en zor deplasmanında Gaziantep FK karşısında başlayan Hatay takımımız, gol düellosu şeklindeki maçtan 2 – 2’lik skorla ayrılıp eve 1 puanla döndü.

Bir sonraki haftada ligin iyi futbol oynayan ekiplerinden Vava Cars Fatih Karagümrük’ü Hatay’da ağırlayan ve rakip filelere yemeden 3 gol bırakan bordo yeşilli takımımız taraftarlarını çok mutlu etti.

Mart 2022’nin kapanışı ise İstanbul’da zorlu bir maçla yapıldı. Rakip Beşiktaş karşısında elinden geleni yapan ekibimiz, Vodafone Park’ta siyah beyazlılar ile 1 – 1 berabere kaldı.

Böylece Mart 2022, 5 puanla bitirilmiş oldu.