Hatayspor İkinci Devreyi İstanbul’da Açıyor

Geçen sezon yükseldiği Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansı kadrosundaki kayıplara rağmen bu sezona da taşımayı başaran ve ilk devreyi 32 puanla 5’inci sırada kapatan Hatayspor, vites yükseltmek ve ligi daha da üst sıralarda bitirebilmek adına ikinci devreye başlıyor. Ömer Erdoğan yönetiminde şahane bir takım oyunu sergileyen ve takım halinde oldukça değerli bir gelişim kaydeden Hatayspor, 8 Ocak 2022 saat 16’da başlayacak maçta teknik direktörü olmayan Kasımpaşa’nın konuğu olacak.

Hatayspor’un Kadrosunda Birçok Eksik Var

Konyaspor ile başarılı bir performans sergileyen İlhan Palut’un yönetiminde projenin temelini atan ve Ömer Erdoğan yönetiminde gösterdiği performansla Süper Lig’de başka bir devri açan takımlardan birisi olan Hatayspor, ligin ikinci devresine kanadı kırık bir şekilde başlıyor.

Hatay temsilcisi, sezonun ilk devresinde oldukça mustarip olduğu sakatlıklar nedeniyle birçok maça ideal kadrosundan uzak çıkmış ve bu durum ekstra puan kayıplarının yaşanmasına neden olmuştu. Sakatlanan oyunculardan bazıları iyileşti ve takıma döndü ve geri kalan kısmının tedavisinde de ilerleme kaydedildi ancak bu sefer de 9 Ocak tarihinde başlayacak ve 6 Şubat tarihinde bitecek olan Afrika Kupası Hatayspor’u derinden etkileyecek.

Takımın en önemli isimlerinden Adama Traore, Munir ve Ayoub El Kaabi’yi Milli Takım vazifeleri için yolcu eden ve transfer döneminin geç açılması nedeniyle 12 Ocak’a kadar bu oyuncuları ikame edebilecek oyuncuları kadrosuna ekleyemeyen Hatayspor’da aynı zamanda sakatlık ve sarı kart cezası bulunan oyuncuların da olması teknik direktör Ömer Erdoğan’ın başını ağrıtıyor.

Oldukça önemli isimlerden mahrum kalacağı maçta Kasımpaşa karşısında galip gelmek ve sezonun ikinci devresine de iyi bir başlangıç yapmak isteyen Hatayspor, rakibiyle oynadığı maçlarda gösterdiği performansla da dikkatleri çekiyor. Kasımpaşa, 2021/2022 sezonunda teknik direktör değişiklikleri nedeniyle istikrar sağlayamamış ve ilk devreyi küme düşme hattının içerisinde tamamlamıştı.

Hatayspor Kasımpaşa’ya Hiç Yenilmedi

2020/2021 sezonunda Süper Lig’e yükselmeden önce Kasımpaşa ile hiç karşı karşıya gelmeyen Hatayspor, 4’üncü randevusu oynanacak seride Lacivert Beyazlı rakibi karşısında hiç mağlup olmadı.

2020/2021 sezonunun ilk devresinde oynadığı maçta Kasımpaşa’yı 1-0 mağlup eden Hatayspor, ligin ikinci devresinde oynanan maçta 4-1’lik net bir galibiyet almıştı.

Bu sezonun ilk haftasında oynanan maçta kendi sahasında Kasımpaşa’yı ağırlayan Hatayspor, sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılmıştı. Tarihinde ilk kez karşı karşıya geldiği Kasımpaşa karşısında oynadığı 3 maçtan 2 galibiyet ve 1 beraberlik ile ayrılan Hatayspor, bu seriyi devam ettirebilecek mi bunu 9 Ocak 2022 günü hakemin bitiş düdüğüyle birlikte çıkan sonuçta göreceğiz.

Hatayspor, bu sezon gösterdiği performansla birlikte birçok rakibin alt etmeyi başarmış ve 32 puan toplamıştı. 2020 senesinin Ağustos ayından bu yana Ömer Erdoğan’ın yönetiminde olan Bordo Beyazlılar, gösterdikleri performansla birlikte Süper Lig’in dişli ekiplerinden birisi haline gelirken, geçen sene takıma katılan ve sezon sonunda transfer olan Aaron Boupendza da gol kralı olmayı başarmıştı.