Hatayspor Gelecek Sezona İddialı Bir Şekilde Hazırlanıyor

Bordo beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonuna fena olmayan bir başlangıç yapmıştı. Bilhassa ligin ilk yarısında ortaya koyduğu performans ile göz dolduruyordu. Ömer Erdoğan’ın takımı en iyi şekilde yönettiği dikkatlerden kaçmıyordu. Ancak, ne olduysa ligin ikinci yarısında oldu. İstikrarsız bir devre geçiren Hatayspor; bu süreçte üst üste yenilgiler aldı. Avrupa hedefi kovaladığı bir sezonu olabilecek en kötü yerde bitirdi.

Hatayspor; 2021 – 2022 sezonunu 38 maçta elde ettiği 53 puan ile 12. sırada bitirdi. Mame Diouf, Ayoub El Kaabi, Saba Lobjanidze gibi futbolcuların gösterdikleri performans dikkat çekiciydi.

Takımın Başına Serkan Özbalta Getirildi

Ömer Erdoğan; sezonun son maçının ardından basın toplantısı düzenleyerek görevinden ayrıldığını açıkladı. Genç teknik adamın vermiş olduğu bu karar anlayış ile karşılandı. Bordo beyazlı takımın yönetimi; Ömer Erdoğan’ın yerine en kısa sürede teknik direktör bulmak adına arayışlara girdi. Son olarak kısa bir süreliğine Altay’ı çalıştıran Serkan Özbalta ile anlaşıldı. 1979 doğumlu teknik adam ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşme imzalandı.

Serkan Özbalta; 2022 – 2023 sezonu için iyi bir kadro kurulmasını istiyor. Ancak, birçok Süper Lig kulübü gibi Hatayspor’un da ciddi mali sıkıntıları mevcut! Bu yüzden, kulübün takımdan ayrılması muhtemel oyuncuların yerlerini doldurması biraz zor gözüküyor.

Önümüzdeki Hafta 3-4 Futbolcunun İsmi Açıklanacak

Hatayspor futbol şube sorumlusu Ender Yardımcı; taraftarların endişelenmesini gerektiren bir durumun olmadığını dile getirdi. Transfer döneminin resmi olarak başlaması ile 3-4 futbolcuya imza attıracaklarının altını çizdi. Söz konusu futbolcular ile yapılan görüşmelerde herhangi bir sorun olmadığını belirtti.

Munir; önümüzdeki sezon Hatayspor’da olmayacak. Ender Yardımcı; performansıyla dikkat çeken Munir’in yerine kaleci arayışlarının devam ettiğinin altını çizdi. Almanya, Sırbistan, Danimarka, İngiltere ve daha birçok farklı ligde forma giyen kaleciler ile anlaşmaya çalıştıklarını ifade etti.

20 Haziran’da Kamp Başlayacak

Ender Yardımcı; 2022 – 2023 sezonunun hazırlıklarına erken başlayacaklarını söyledi. Buna göre takım 20 Haziran 2022 tarihinde kamp çalışmalarının ilk etabı için toplanacak. Söz konusu kampa bazı futbolcuların deneme amaçlı çağrılması da düşünülüyor.

Ender Yardımcı; 18-19 yaşındaki bazı futbolcuları denemeyi düşündüklerini ifade etti. Bunun yanı sıra, Afrika başta olmak üzere Güney Amerika ve Avrupa’dan bazı futbolcuların da ilerleyen günlerde kampa katılabileceklerinden bahsetti.

Hangi Futbolcular Hatayspor’dan Ayrılacaklar?

2020 – 2021 sezonundan bu yana Hatayspor forması giyen ve attığı gollerle taraftarların gözdesi olan Mame Diouf’un sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Bordo beyazlı takımın yönetimi; Mame Diouf ile devam edip etmeme konusunda kararsız! Bunun yanı sıra, geçtiğimiz sezona attığı goller ile damga vuran Ayoub El Kaabi de tatmin edici bir teklifin gelmesi halinde elden çıkartılabilir.