Hatayspor Bir Orta Saha Daha İstiyor

Süper Lig’in en kendine has oyun tarzlarından birisine sahip olan Hatayspor’da bu durumun en temel etmenlerinden birisi Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın dokunuşları iken bir diğeri de takımın orta sahadaki oyun anlayışı ve oyuncu yapıları olarak sayılabilir. Geçen sezon da oldukça dikkat çekici orta saha oyuncularına sahip olan Hatayspor, bu sezon da pek kimsenin tanımadığı oyuncular üzerinden dikkat çeken bir orta saha kurmayı başardı. Bununla birlikte Bordo Beyazlılarda hedef orta sahaya bir ekleme daha yapmak gibi görünüyor.

Tanıdık Bölge

Geçtiğimiz sezon yükseldiği Süper Lig’de en net teknik direktör takımlarından birisi olarak gösterilen Hatayspor, transfer çalışmalarına devam ediyor.

Teknik direktör Ömer Erdoğan yönetiminde harika bir performans sergileyen ve Ömer Hoca’nın raporları doğrultusunda genel olarak ismi bilinmeyen oyuncuları transfer eden Hatayspor, takım oyunun oyuncular üzerinde ne kadar büyük etkisinin olabileceğini gösteren bir iş yapıyor.

Bu sezonun başında takımdan ayrılan oyuncuların yerine orta sahaya Mehdi Boudjemaa’yı transfer eden ve oyuncunun performansından memnun kalan Bordo Beyazlılar, ara transfer dönemindeki çalışmalarda Boudjemaa’nın eski takımı Guingamp’tan vazgeçmiyor.

Yine bir orta saha olan ve Guingamp’ta forma giyen Tristan Muyumba’yı kadroya katmak istediği ifade edilen Hatay temsilcisi, savunmacı orta sahayı kadrosuna katarak bu bölgede alternatifi arttırma ve güçlenme niyetinde ancak önlerinde ciddi bir problem de bulunuyor.

EAG AKADEMI / Tristan Muyumba. (photo Alain Auffret)

Önemli Oyuncu

Geçtiğimiz dönemde Guingamp ile olan sözleşmesini uzatan ve 2023’e kadar Fransız temsilcisinde top koşturmaya devam edecek olan Muyumba’nın bonservisiyle alakalı Hatayspor cephesinde bir problem görünmüyor ancak oyuncu takımında çok fazla önem arz ediyor.

Zira Guingamp’ta Muyumba’nın boşluğunu telafi edebilecek bir oyuncu yok ve bu nedenle Fransız temsilcisi 24 yaşındaki oyuncuyu bırakmak konusunda tereddütlü davranıyor. Geçtiğimiz sezonun devre arasında A Takıma yükseldikten sonra takımın önemli parçalarından birisi haline gelen Muyumba, bu sezon takımın en çok süre alan oyuncularından birisi olmayı başarmıştı.

Kısa boylu bir oyuncu olmasına rağmen bu durumu bir avantaja çeviren ve çevik bir yapıya sahip olan Muyumba, Monaco altyapısından yetişen ancak bir türlü potansiyelini sahaya yansıtamayan bir oyuncu olarak görülüyor.

Hatayspor’da Muyumba’nın bölgesinde sezon başında İstanbulspor’dan transfer edilen ve gösterdiği performansla beklentilerin oldukça üstüne çıkan Onur Ergün, Isaac Sackey ve ara transfer döneminde İnegölspor’dan transfer edilen Selimcan Temel yer alıyor.

Bununla birlikte Selimcan Temel dışındaki diğer 2 oyuncunun zaman zaman form düşüklükleri yaşamış olması ve kart cezası gibi durumları göz önünde bulunduran Hatayspor yönetimi bu nedenle rotayı Boudjemaa transferinden sonra ilişkilerini geliştirdiği Guingamp takımına doğru kırmış olabilir.

Hatırlanacağı üzere Hatayspor yönetiminden Muyumba ile alakalı resmi açıklama gelmiş ve oyuncuyla alakalı olarak transferde son kararı Ömer Erdoğan’ın vereceği de ifade edilmişti.