Hatayspor Ara Transferde Aradığını Bulamadı

Geçtiğimiz sezona göre daha dağınık bir takım görüntüsü veren ve daha kırılgan bir takım haline gelen Hatayspor’un bu görüntüsü taraftarlarda takıma yeni eklemeler yapılabileceğine dair bir inanç ve beklenti oluşturmuştu ama beklenen olmadı.

Ara transfer döneminde Kahraba ve Selimcan Temel dışında bir oyuncuyu kadrosuna katmayan Hatay temsilcisi, teknik direktörü Ömer Erdoğan’ın ifadelerine göre bu dönemde içine sinen oyunculara denk gelmedi.

Suskun Hatayspor

Ara transfer döneminde kadrosuna peş peşe eklemeler yapmasına kesin gözüyle bakılan Hatayspor, beklentilerin tam tersine olabildiğince sakin bir transfer dönemi geçirerek futbolseverleri ve taraftarlarını şaşırttı.

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan ise bu suskunluğun nedenini ara transfer döneminin kendisine has şartları olarak nitelendiriyor. Başarılı teknik adam ara transfer döneminde kadroya oyuncu eklemenin daha zor olduğunu dile getirirken, bu dönemde alınan oyuncuların yanıltıcı transferler haline gelebileceğini ve takımın içine sinen oyuncularla karşılaşılmadığını dile getirdi.

Ara transfer döneminde kadroya katılacak oyuncunun hazır olmaması durumunda sıkıntılar yaşadığını belirten Ömer Erdoğan, ara transfer dönemindeki ilk hamle olan Kahraba’yı da bu duruma örnek olarak gösterdi. Mısırlı oyuncunun geldiği zaman antrenman ve maç eksiği olduğunun altını çizen Ömer Erdoğan, Süper Lig‘e verilen 15 günlük arada bu sıkıntının aşılması için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Ara transfer döneminin Türkiye’de Avrupa’dan daha geç bitiyor olmasının bir avantaj olabileceğini dile getiren Ömer Erdoğan, transferin son gününe kadar olabilecek fırsatları izlemeye devam edeceklerini ifadelerine ekledi.

Nitekim şuanda da görüştükleri biri yerli biri yabancı iki oyuncu olduğunu açıklayan Bordo Beyazlıların teknik direktörü, bu oyunculardan olursa ikisini de olmazsa birini kadroya katmayı hedeflediklerini belirtti. İki oyuncunun da takıma katılamayabileceğini de hatırlatan Ömer Erdoğan, bu oyuncularla birlikte transfer dönemini kapatacaklarını duyurdu.

Neredeyse Tam Kadro

Lige verilen 15 günlük aradan sonra oynanacak Kayserispor maçına dair de açıklamalarda bulunan Hatayspor Teknik Direktörü, takımın uzun bir süreden sonra artık neredeyse tam kadro olarak maça çıkabileceğini aktardı.

Sadece Sam Adekugbe’nin Milli Takım’dan döneceğini ve bu nedenle oynayamayacağını ifade eden Ömer Erdoğan, oyuncunun aynı zamanda Kayserispor maçında kart cezasını da çekeceğini hatırlatarak bu nedenle neredeyse tam kadro olacaklarını dile getirdi.

Ertelemeli bir şekilde bu sezon oynanan Afrika Uluslar Kupası’nın ve takımda yaşanan formsuzlukların kendilerini olumsuz etkilediğini belirten 44 yaşındaki teknik adam, sezonun geri kalanında daha iyi bir görüntü sergilemeyi hedeflediklerini belirtti.

Alanyaspor karşısında 6-0’lık ağır bir mağlubiyet alan Hatayspor, bu maçtan sonra kendi sahasında Rizespor’u ağırlamış ancak yine kötü bir performans sergileyerek kendi taraftarı önünde 1 puana razı olmuştu. Bir dönem 13-14 kişiye kadar düşen takım kadrosunun bu kötü performanstaki etkisi ise yadsınamaz.