Hatay’da Spartak Moskova Galip Geldi

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası C Grubu mücadelesi Hatay’ın ev sahipliğinde yapıldı.

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası C Grubu’nda mücadele eden Spartak Moskova, CEKK Cegled karşısında 78-61 galip geldi. Hatay’da oynan karşılaşmada kıyasıya mücadele verildi. Takımlar galibiyet için her şeyini ortaya koyarak mücadele etti.

Spartak Moskova Üstünlüğü Bırakmadı

Antakya Spor Salonu’nda yapılan C Grubu ilk seri müsabakalarında Rusya’nın Spartak Moskova takımı, Macaristan temsilcisi CEKK Cegled ile çıktığı karşılaşmada galip olarak ayrılan taraf oldu.

Mücadelenin ilk çeyreğini Spartak Moskova üstünlüğünü ilan etti. Mücadeleye iyi bir başlangıç yapan Rus takımı galibiyet için elinden geleni yaptı.

İlk çeyreği 25-14 önde tamamlayan Spartak Moskova, devre arasında da 44-30 üstünlük sağlamayı başardı. İkinci yarıda da aradaki farkı koruyarak üstünlüğü elinden bırakmak istemeyen Rus ekibi bulduğu sayılar ile birlikte CEKK Cegled karşısında üstünlüğünü korumaya devam etti.

Üçüncü periyotta da aynı performansını koruyarak Rus ekibi Spartak Moskova periyodu 55-46 önde bitirmeyi başardı. CEKK Cegled mücadelede iyi bir performans sergilese de galibiyet için yeterli olmadı.

Spartak Moskova karşısında mağlubiyet ile parkeden ayrıldı. Diğer yandan karşılaşmanın 3. periyodunda salonda yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle maç bir süre durduruldu. Elektrik kesintisi geçtikten sonra taraflar kaldığı yerden mücadeleye devam etti.

Karşılaşmayı Rus ekibi 78-61 kazandı. Spartak Moskova‘da 17 sayıyla Ignatova, CEKK Cegled’da 16 sayıyla Bozoki takımlarının en skorer oyuncuları oldu.

Karşılaşma Detayları

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası C Grubu’nda mücadele eden Spartak Moskova, CEKK Cegled karşısında 78-61 galip geldi. Hatay’da oynan karşılaşmada kıyasıya mücadele verildi. Takımlar galibiyet için her şeyini ortaya koyarak mücadele etti.

Hatay’ın sev sahipliği yaptığı karşılaşma Antakya Salonu’nda oynandı. Karşılaşmanın yönetimini hakem Mila Cavara, Ori Shalhavi, Suzana Vujicic üstlendi. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

SPARTAK MOSKOVA: Severa Nuritdinova 6, Ksenia Sharova, Anastasiia Kamarova  12, Polina Fedorova 5, Dria Repnikova 11, Anastasiia Zotkina 3, Peyton Williams 13, Daria Lgnatova 17, Kseniia Levchenko 11.

CEKK CEGLED: Anges Gorjanacz 3, Tinara Nicole Moore 14, Mariona Ortiz 13, Bettina Bozoki 16, Aikaterina Sotiriou 12, Cintia Kobolak 2, Nora Rujak, Lachelle Mcbryde, Luca Revesz 1.

Birinci periyot: 25-14

İlk Yarı: 44-30

Üçüncü periyot: 55-46

Skor: 78-61