Hatay Büyükşehir Belediyespor’un Hedefi Büyük

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Hatayspor Büyükşehir Belediyespor, FIBA Avrupa Kupası’nı bu sezon müzesine götürmenin hayalini kuruyor.

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası 2020-2021 sezonu C Grubu maçlarına ev sahipliği yapacak. Hatay ekibi, Avrupa’da kupayı alarak dönmek istiyor. Hatay’da 19-22 Ocak’ta düzenlenecek FIBA Kadınlar Avrupa Kupası C Grubu 1. Tur maçları Hatay Büyükşehir Belediyespor, Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, Rusya ekibi Sparta K. M. R. Vidnoje ve Macaristan takımı VBW CEKK Cegled arasında oynayacak.

FIBA Avrupa Kupası’nda Hatayspor İddialı

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Zekiye Yiğitbaşı, yaptığı açıklamada maçlara ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirtti. Hatay’da 4 takımın mücadele edeceği karşılaşmalarda 12 uluslararası hakemin görev alacağını ifade eden Yiğitbaşı, Hatayspor’un takımın en iddialı takımlarından biri olduğunu belirtti.

Yiğitbaşı, 32 takımın 8 grupta oynayacağı eleme usulü maçlarda Hatay ekibinin C Grubunda yer aldığını belirtti. Karşılaşmada çok iddialı olduklarını aynı zamanda ligde de en iddialı. Takım olduklarını dile getirdi. Başarının önemli bir konu olduğunu söyledi.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Ali Akın ise kupa alarak Türkiye’ye geri dönmek istediklerini belirtti. Hatayspor’un hedeflerine ulaşmak için çok çalıştığını belirtti. Ali Akın iyi bir sonuçla ayrılmayı planladıklarını yönetici ve oyuncular olarak EuroCup’ra en az yarı finali görmek istediklerini belirtti.

Hatayspor Kupa İstiyor

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Ekin Baş ise FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti. Evlerinde oynayacaklaı 3 maçtan da galibiyet ile ayrılmak istediklerini belirten Ekin Baş, takımın müdahil olduğunu her kupada sonuna kadar hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti. EuroCup’ta gidebilecekleri en ileri düzeye gitmek istediklerini belirtti.

Takım kaptanı Özge Yavaş da FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda kendi evlerinde oynamanın büyük bir avantaj olduğunu belirtirken maçlara hazırlıklarının devam ettiğini söyledi.

Takımın moralinin oldukça yerinde olduğunu ve ilerleyen süreçte arka arkaya oynanacak 3 EuroCup maçlarının olduklarını belirtti. Kayıpsız bir şekilde gruplarından çıkmak istediklerini söyledi. Hatayspor’da yer alan Jordin Canada daha öncede FIBA Kadınlar Avrupa Kupası maçlarında mücadele etmişti.