Galatasaray’ın Alexis Sanchez Planı Suya Düştü

Sarı kırmızılı kulüp transferde sağlam adımlar atmaya çalışıyor. Başkanvekili Erden Timur, birden çok programda konuşarak transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Suudi Arabistan kulüplerinin piyasayı değiştirdiğini söyledi. Birkaç hafta önce bir isteyen oyuncuların Arabistan kulüplerini gördükten sonra iki istemeye başlamasından yakındı. Yine de başta Mauro Icardi olmak üzere birçok kaliteli ve deneyimli futbolcuyu Galatasaray’a kazandırmak istediklerini dile getirdi.

Galatasaray’ın gündeminde yer alan isimlerden birisi Alexis Sanchez! Şilili oyuncu, 2022 – 2023 sezonunu Fransa’nın Olimpik Marsilya kulübünde geçirdi. Oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eriyor. Galatasaray, bu oyuncuyu geçtiğimiz yaz da transfer etmek istemişti. Ancak, Olimpik Marsilya’nın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesi, Alexis Sanchez’in kararını değiştirmesine neden olmuştu.

1988 Doğumlu Oyuncu Fransa’da Kalacak

Başkanvekili Erden Timur, Alexis Sanchez’in durumunu öğrenmek istiyor. Bu oyuncunun yıllık ücreti karşılanabilir seviyede! Galatasaray’ın bu sezon transferde eli daha kuvvetli! Sarı kırmızılı kulüp, üç ön eleme turunu geçtiği takdirde kendisini UEFA Şampiyonlar Ligi’nde bulacak. Alexis Sanchez de kariyerinin son döneminde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer almak isteyecektir. En azından Galatasaray, oyuncunun fikrinin bu yönde olduğuna inanmıştı. Ancak, Alexis Sanchez, bir sezon daha Olimpik Marsilya’da kalacak.

Alexis Sanchez Geçtiğimiz Sezon Oldukça İyi Bir Performans Ortaya Koydu

1988 doğumlu oyuncu, bu sezon Ligue1’de 35 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 2 bin 696 dakika kaldı. 32 maça ilk 11’de başlarken üç maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Güzel performansını 14 gol ve üç asist ile süsledi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 44 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 3 bin 447 dakika kaldı. Sezonu 18 gol ve üç asist ile tamamladı. İlerleyen yaşına rağmen formundan herhangi bir şey kaybetmediğini gösterdi.

Olimpik Marsilya, Ligue1’de geçtiğimiz sezonu üçüncü sırada bitirdi. Bu sayede, önümüzdeki sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer alma hakkını elde etti. Ancak, Fransız kulübü, grup aşamasında yer almak için tıpkı Galatasaray gibi ön eleme oynamak zorunda!

Şilili Oyuncunun Alternatifi Dennis Man!

Galatasaray, Alexis Sanchez transferinden vazgeçti. Ancak, bu oyuncu ile benzer özelliklere sahip farklı bir ismin transfer edilmesi adına uğraşılacak. Gündeme gelen isimlerden birisi Dennis Man! 26 Ağustos 1998 tarihinde dünyaya gelen oyuncu, 2021 yılının Ocak ayından bu yana Serie B kulüplerinden Parma’da forma giyiyor. Oyuncunun Parma ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek.

1.83 boyundaki oyuncu, bu sezon Parma forması ile toplam 32 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 873 dakika kaldı. Güzel performansını altı gol ve iki asist ile süsledi. Bu oyuncuyu Galatasaray’ın yanı sıra Fenerbahçe de istiyor.