Fenerbahçe Polonyalı Kalecinin Peşinde!

Yeni sezona taraftarlarını şaşırtacak türden bir kadro ile başlamaya hazırlanan Fenerbahçe, yabancı kaleci konusunda ısrarcı! Hem başkan Ali Koç’un hem de deneyimli teknik adam İsmail Kartal’ın kadroyu kaliteli bir yabancı kaleci ile takviye etmek istedikleri söyleniyor. Gelin, Fenerbahçe’nin kaleci arayışlarına bir göz atalım!

Üç Yabancı Kalecinin İsmi Fenerbahçe ile Anıldı

Fenerbahçe’nin transfer listesinin ilk sırasında olan isim Dominik Livakovic idi. Hırvat kaleci, çok uzun süreden bu yana ülkesinde forma giyiyor. Ancak, Dünya Kupası’nda göstermiş olduğu performansın ardından artık Hırvatistan’dan ayrılmak istiyor. Dominik Livakovic ile Fenerbahçe’nin yanı sıra Villareal de ilgileniyordu. Dinamo Zagreb, oyuncu için 10 milyon Euro bonservis istiyordu.

Fenerbahçe, Hırvat kulübüne son olarak 8 milyon Euro teklif etti. Oyuncuya da yıllık 1.5 milyon Euro önerildi. Her şey güzel gidiyordu. Dominik Livakovic’in Fenerbahçe’nin teklifini kabul etmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat, Villareal, oyuncunun aklını çeldi. Bir anda İspanya’da oynamak istediğine karar veren 28 yaşındaki oyuncu, Fenerbahçe’yi reddetti.

Fenerbahçe’nin gündemine giren ikinci isim David de Gea oldu. Efsanesi olduğu Manchester United’dan ayrılan İspanyol kaleci bir süredir kulüp arıyor. Kendisi ile Fenerbahçe’nin yanı sıra Suudi Arabistan kulüpleri de ilgileniyor. Fenerbahçe oyuncuya 10 milyon Euro imza parası ve yıllık 5 milyon Euro’nun üzerinde bir yıllık ücret teklif etti. Fakat, David de Gea’nın Fenerbahçe’nin teklifini kabul edip Türkiye’ye gelmesi biraz zor gözüküyor.

Kevin Trapp, Fenerbahçe’nin kaleci adaylarından birisiydi. 1990 doğumlu kaleci, Almanya’nın E.Frankfurt kulübünün kalesini koruyor. Fenerbahçe, bu oyuncuyu transfer etmek için 4 milyon Euro bütçe ayırdı. Ancak, Alman kalecinin en azından şu dönemde Türkiye’ye gelme niyeti yok!

Gözler Wojciech Szczesny’ye Çevrildi

Yabancı kaleci transfer etme fikrinden vazgeçmeyen Fenerbahçe’nin gündemine giren son isim Wojciech Szczesny oldu. 2017 – 2018 sezonundan bu yana Juventus’un kalesini koruyan 33 yaşındaki kalecinin kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek. Fenerbahçe, bu kaleciyi transfer etmek için önümüzdeki günlerde Juventus’un kapısını çalacak. İtalyanların böylesine kaliteli ve deneyimli bir ismi bedavaya bırakmaya niyetleri yok! Oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 10 milyon Euro!

33 yaşındaki kaleci, 2010 – 2015 yılları arasında Arsenal’de, 2015 ila 2017 yılları arasında Roma’da ve son olarak 2017 yılından günümüze kadar olan süreçte Juventus’ta görev yaptı. Juventus, bu oyuncuyu transfer etmek için Arsenal’e 18 milyon Euro ödemişti. 1990 doğumlu kaleci, geçtiğimiz sezon Juventus forması ile Serie A’da toplam 28 maçta görev yaptı. Sahada 2 bin 473 dakika kaldı. Söz konusu maçların tamamına ilk 11’de başladı. Sakatlığından dolayı çok maç kaçırdı. Kalesinde 26 gol gördü. 15 maçı gol yemeden tamamladı. Fenerbahçe, bu ismi transfer etmek için her yolu deneyecek. Ancak, oyuncunun transferi pek kolay değil!