Dağınık Hatayspor Mağlup Oldu

2020/2021 sezonunda yükseldiği Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans gösteren ve ligin flaş ekiplerinden birisi haline gelen Hatayspor, 2021/2022 sezonunda aynı başarıyı devam ettirdi ve ilk yarıyı 32 puanla 5’inci sırada tamamladı. Bununla birlikte Hatay temsilcisinin özellikle bu sezon yaşadığı sakatlıklar ve eksikliklerden daha çok etkilendiği görülürken, bu durum ikinci devrenin ilk haftasında oynanan Kasımpaşa maçına da sirayet etti. Ömer Erdoğan’ın takımı Afrika Kupası’na giden oyuncular, sakatlıklar ve kart cezalısı oyuncular nedeniyle eksik bir şekilde çıktığı maçta kötü bir performans göstererek sahadan 3-1 mağlup ayrıldı ve lige puan kaybıyla başladı.

Hatayspor Şoka Uğradı

İlhan Palut ile başlayan ve Ömer Erdoğan ile devam eden projede oldukça başarılı bir grafik çizen ve 2020/2021 sezonunda ilk kez mücadele ettiği Süper Lig’de gösterdiği performansla ligin en kuvvetli takımlarından birisi haline gelen Hatayspor, ikinci devrenin ilk haftasında oynadığı maçta bozguna uğradı.

Afrika Uluslar Kupası’na giden kilit oyuncular ile sakat ve kart cezalısı oyuncuların da eksikliğiyle birlikte İstanbul’a yola çıkan Hatayspor, ligin küme düşme hattı içerisinde yer alan takımlarından Kasımpaşa karşısında maçın daha 6’ıncı dakikasında 2-0 geriye düşmüştü.

Ömer Erdoğan’ın öğrencileri maça daha ısınamadan 2-0 geriye düşmüş olmanın şokunu zaman zaman yaptıkları akınlarla atlatmaya çalışsalar da açıkçası bu atakların hiçbiri ne Hatayspor seviyesindeydi ne de Kasımpaşa’nın dağınık savunmasını tehdit edebildi.

Yaşanan problemlerden kaynaklı olarak ilk yarıda da oldukça ekstra puan kayıpları yaşayan Hatay temsilcisi, Kasımpaşa karşısında aldığı sonuçla birlikte ligin ikinci yarısına kayıpla başlayarak taraftarlarını üzdü.

Ömer Erdoğan Performanstan Memnun Değil

Süper Lig’in 20’inci haftasında oynanan Kasımpaşa karşısında kötü bir performansla alınan 3-1’lik mağlubiyetten sonra basın toplantısında kritik açıklamalarda bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, takımının performansından hiç ama hiç memnun olmadığını aktardı.

Net bir şekilde transfere ihtiyaç duyduklarını ve 4 veya 5 oyuncuyla kadrolarını güçlendirmeyi planladıklarını aktaran Ömer Erdoğan, takımının çok daha fazla mücadele etmesi gerektiğini dile getirdi.

Bu maçtan dersler çıkarmaları gerektiğini savunan Ömer Erdoğan, kötü mücadelenin ve oyunun kendilerini düşündürdüğünü ifade ederken, Kasımpaşa maçının ilk yarısında oynanan görüntünün oldukça üzücü olduğunu belirtti.

Çok basit hatalar yaptıklarını ve Sivasspor maçında başlayan hatalar silsilesine önlemler almalarına rağmen bu durumun önüne geçemediklerine değinen Hatayspor Teknik Direktörü, bu kötü bilançoyu toparlayacak olanın da kendileri olduğunu ifade etti.

İlk yarıda toplanan 32 puanın kendilerini rehavete sokmaması gerektiğine dikkat çeken Ömer Erdoğan, resmi imza attıkları bir oyuncunun olmadığını ancak prensipte anlaşmaya varılan oyuncuların pencerenin açılmasıyla birlikte takıma ekleneceğini aktardı.

Kasımpaşa ile oynanan maçta galibiyeti rakip takımın daha çok hak ettiğini belirten Ömer Erdoğan, kendilerinden daha çok galibiyeti isteyen tarafın da Kasımpaşa olduğunu ifade etti.