Boupendza, Rusya Yolcusu

Atakaş Hatayspor’un golcü yıldızı Aaron Boupendza, Krasnodar’a transfer oluyor. Bordo beyazlı ekip, Rus ekibi ile 8 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında anlaşmaya vardığını açıkladı. Ligin en fazla gol atan oyuncusu olan Boupendza için görüşmelerin iyi gittiği biliniyor.

Görüşmeler Olumlu Devam Ediyor

Bu sezon Atakaş Hatayspor forması ile toplamda 25 maça çıkan Aaron Boupendza toplamda 18 gole imza attı. Kariyerine Rusya’da devam etmeye hazırlanan futbolcu, Rus ekibi olan Krasnodar’a transfer oldu. 24 yaşında Gabonlu oyuncu 8 milyon Euro karşılığında Atakaş Hatayspor’dan transfer edildi. Yapılacak olan sözleşmede Hatayspor, Boupendza bir sonraki bonservis bedelinde yüzde 20 pay sahibi olacak.

Sezon sonuna kadar bordo beyazlı ekipte oynayacak olan Gabonlu forvet gelecek sezon ise Krasnodar forması giyecek. Atakaş Hatayspor ve Krasnodar arasında Aaron Boupendza transfer görüşmeleri başladı. Hatayspor Kulübü Onursal Başkanı Lütfü Savaş, düzenlediği basın toplantısında Hatayspor’un son 5 yıldır Türkiye’de başarılara imza attığını dile getirdi.

Lütfü Savaş, Hatayspor’un Süper Lig’de takım duruşu, oyun planı, oyunlarında verdiği ahenkli futbol ve futbolcuların kalitesi konusunda sadece Türkiye’de değil dünya genelinde birçok kulüp tarafından takip edilir bir pozisyona geldiğini söyledi.

Rus temsilcisi Krasnodar Genel Müdürü Vladimir Khashig ile oyuncuları Boupendza’nın transferi için görüşmelere başladıklarını dile getirdi.

Lütfü Savaş, diğer yöneticiler ile oyuncu Aaron Boupendza’nın transferi için görüşmelere başlamış olduğunu, görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiğini belirtti. Nihayetinde 25 Şubat Perşembe günü gün içerisinde transfer görüşmelerinin sonuçlanacağını düşündüklerini söylemişti.

Sezon Sonuna Kadar Hatayspor’da

Lütfü Savaş, anlaşma sağlanması halinde oyuncuları Boupendza’nın sezon sonuna kadar takımda kalmasını düşündüklerini ifade etmişti. Krasnodar Genel Müdürü Khashig de Boupendza’nın transferi konusunda görüşmelerin iyi gittiğini söyledi. Krashig, kısa zamanda güzel haber vermek istediklerini belirtmişti.

Toplantıya Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan, Hatayspor İdari ve Mali İşler Sorumlusu Aydın Toksöz, Hatayspor Sportif Direktörü Fatih Kavlak da katılmıştı. Hatayspor’un Gabonlu golcüsü, geride kalan 26 haftada kaydettiği 18 gol ile 2020-2021 sezonunun en golcü futbolcusu durumunda