BOUPENDZA HATAYSPOR’DA DEVAM EDECEK

Sezon başında Hatayspor forması giyen Gabonlu oyuncu Boupendza’ya Rusya’nın Krasnodar ekibinden teklif gelmişti. Golcü oyuncu mali şartlar istediği gibi olmayınca sözleşmeyi imzalamadı. Boupendza, Hatayspor’da forma giymeye devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş Hatayspor ve Rus ekibi Krasnodar arasında Boupendza transferi için görüşmeler yapıldığına dair haberleri doğrulamıştı.

Savaş, görüşmelerin olumlu geçtiğini, bir aksilik yaşanmaması durumunda ise imzaların perşembe günü atılabileceğini iletmişti. Süper Lig’de gösterdiği performansla ara transfer döneminde de yerli ve yabancı birçok kulübün dikkatini çeken Boupendza Krasnodar’a transfer görüşmeleri olumsuz sonuçlandı.

Golcü futbolcu bazı isteklerinin kabul edilmediğini ve bu durumda imza atmayacağını söyleyerek iki gün süren görüşmelere son noktayı koydu. Boupendza, Hatayspor forması giymeye devam etmek istiyor.

HATAYSPOR’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Transfer görüşmelerinde Hatayspor ve Rus ekip Krasnodar arasında 8,5 milyon Euro bonservis bedeli ile anlaşmaya varıldığını ileten Hatayspor’un basın sözcüsü Rahmi Vardı, golcü forvetin Hatayspor’dan gitmek istemediğini belirtti.

Rus ekiple yapılan son görüşmede Boupendza iki kulübe de transferi istemediğini ve Hatayspor’da kalmak istediğini iletti. Atakaş Hatayspor ve Krasnodar yetkilileri bu isteği saygıyla karşıladı ve iki gün süren transfer görüşmeleri sona erdi.

YABANCI OYUNCULAR HATAYSPOR’A GELMEK İSTİYOR

Basın Sözcüsü Vardı, önceden Hatayspor’a gelmek istemeyen yabancı oyuncular varken artık Hatayspor’dan gitmek istemeyen yabancı oyuncular odluğunu sözlerine ekledi.

Boupendza güvendiklerini ileten Vardı, sezonun devamında da golcü oyuncunun Hatayspor’a puan kazandırmaya devam edeceğini umut ediyoruz dedi. Rahmi Vardı konuşmasında Atakaş Hatayspor’un emin ellerde olduğu vurgusunu da yaptı.

18 GOLLE GOL KRALLIĞINDA İLK SIRADA

Atakaş Hatayspor Süper Lig’in 26. haftasını 42 puanla altıncı sırada tamamladı. 24 yaşındaki golcü forvet Hatayspor formasıyla çıktığı 25 maçta 18 gol attı. Bu performansıyla Aaron Boupendza gol krallığında ilk sırada yer alıyor.

Rus ekibi Krasnodar, Boupendza için Hatayspor’a 8,5 milyon Euro nakit ve sonraki satıştan %20 pay teklifi yapmıştır. Şartlarda anlaşılıp transferin gerçeklemesi halinde oyuncu sezon sonuna kadar Hatayspor’da forma giymeye devam edecekti.