Atakaş Hatayspor’un Yeni Sezon Öncesi Değerlendirme Raporu

Spor Toto Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunu altıncı sırada tamamlayan takım Atakaş Hatayspor oldu. Süper Lig’in özellikle ikinci yarısında gösterdiği başarılı performans ile ligin üst sıralarına adeta demir atan Atakaş Hatayspor, teknik direktör Ömer Erdoğan yönetiminde oldukça başarılı bir sezon geçirdi. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 17 galibiyet, 10 beraberlik ve 13 mağlubiyet alan Atakaş Hatayspor, toplamda 61 puan topladı. İç sahada oynadığı 20 maçta 10 galibiyet, 4 beraberlik ve 6 mağlubiyet alarak 34 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 7 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 27 puan aldı.

Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 62 gol atmayı başaran Atakaş Hatayspor, kendi kalesinde 53 gol gördü. Sezon genelinde Atakaş Hatayspor’un yaptığı flaş transferler Pablo Santos, Adama Traore, Youssouf Kone, Mame Diouf ve Ruben Ribeiro olmuştu. Öte yandan Sadi Karaduman, Kubilay Sönmez, Helder Barbosa, Idir Ouali ve Hamza Gür Atakaş Hatayspor’da yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Atakaş Hatayspor’un 2020 – 2021 Sezon Kadrosunda Kimler Var

Spor Toto Süper Lig’de sezonu altıncı sırada bitiren teknik direktör Ömer Erdoğan yönetimindeki Aytemiz Alanyaspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Munir, Akın Alkan, Ekrem Kılıçarslan, Emir Kireççi, Yavuz Buğra Boyar, Popov, Pablo, Billong, Mesut Çaytemel, Katranis, Yusuf Abdioğlu, Abdurrahman Canlı, Kone, Soner Örnek, Melih Aşkar, Baha Berk Aygün, Aabid, Riberio, Traore, Akintola, Sackey, Selim Ilgaz, Muhammed Mert, Burak Çamoğlu, Akomadi, Hüseyin Gündüz, Eren Fansa, Mert Altınöz, Arda Çınkır, Mehmet Selim Arslan, Diouf, Boupendza, Kamara, Efe Akgül ve Abdulgani İpekçi.

Atakaş Hatayspor’da 2020 – 2021 Sezonunda Golleri ile Yıldızlaşan İsimler Kimler

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Atakaş Hatayspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Aaron Boupendza 22 gol, Mame Diouf 19 gol, David Akintola 6 gol, Rayane Aabid 3 gol ve Selim Ilgaz 2 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Atakaş Hatayspor’un en çok asist yapan futbolcuları ise 7 asist ile David Akintola, 6 asist ile Adama Traore, 5 asist ile Mame Diouf, 5 asist ile Rayane Aabid ve 3 asist ile Alexandros Katranis oldu.