Ümraniyespor’un Son Haftaları

Ümraniyespor son dönemlerde üst üste yaşadığı mağlubiyetler sonucunda büyük bir moral bozukluğu içerisindeydi. Geçtiğimiz günlerde Alanyaspor ile yaptığı karşılaşma sonucunda öne geçerek yüzü güldüğünü açıkladı. Alanyaspor’u yenmesi sonucunda yeniden dinamikleşen takım oyuncuları diğer maçlara da yüksek moralle gireceğini bildirdi. Geriden gelip ani bir çıkış yapmalarının da söz konusu olduğu söylenebilir.

Ümraniyespor- Fatih Karagümrük

Bu sene Süper Lig’in 11. haftasında Ümraniyespor ile Fatih Karagümrükspor karşılaşması görüldü. 11. haftada heyecan devam ederken bu karşılaşma yenilenen Ümraniyespor Stadı’nda gerçekleşti. Ümraniyespor bu sene üst üste pek çok mağlubiyet aldı. Fatih Karagümrük- Ümraniyespor karşılaşması da bu mağlubiyetlerden biridir. Karşılaşma 3- 1 mağlubiyetle sona erdi. Ümraniyespor‘un tek golü Umut Nayir tarafından gerçekleştirildi. Karagümrük’ün attığı goller ise Borini, Diagne ve Biraschi tarafından geldi. Ümraniyespor bu mağlubiyetten herhangi bir puan kazanamadığı için üç puanda kaldı. Karagümrük ise puanını 12’ye yükselterek büyük bir gelişme gerçekleştirmiş oldu. Ümraniyespor taraftarları gerçekleşen bu mağlubiyet sonucunda moralini düşürmeden heyecanla diğer maçları bekliyordu.

Ümraniyespor- Alanyaspor

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında bakıldığı zaman geçtiğimiz günlerde Ümraniyespor ile Alanyaspor arasında çekişmeli bir maç yapıldı. Ümraniyespor üst üste mağlubiyet aldığı için bu maça da büyük bir moral düşüklüğü ile girdi. Fakat Ümraniyespor oyuncularının gerçekleştirdiği büyük mücadele sonucunda bu maçı galibiyetle sonuçlandırdılar. Ümraniyespor- Alanyaspor karşısında 3- 1 galibiyeti kazanmış oldu. Bu nedenle Ümraniyespor teknik direktörü Recep Uçar da bugünü milat olarak kabul ettiğini ifade etti.

Ümraniyespor için aslında ligin yeni başladığı da söylenebilir. Alanyaspor teknik direktörü ise rakibinin bu galibiyeti hak ettiğini ve iyi bir performans gerçekleştiğini söylemiştir. Maçın ardından ise Ümraniyespor teknik direktörü Recep Uçar çeşitli açıklamalarda bulundu. Galip gelinen günün pek çok yönden anlamlı bir gece olduğunu da ifade etti. Oyuncuların ortaya koyduğu taktiksel ve disiplinsel ataklar sayesinde üç gol atmalarını da tebrik ettiğini söylüyor. Rakip takımı ve teknik direktörü de yürekten tebrik ettiğini belirtiyor. Alanyaspor son 2- 3 senedir oyun kültürünü gerçekten iyi bir şekilde devam ettiren bir spor kulübüdür. Ümraniyespor‘da Alanyaspor‘u yenerek aslında çifte bayram yaptığını da söylüyor.

Alanyaspor hem hücum planlarında hem de savunma planlarında olabilen bir ekiptir. Farklı hücum opsiyonları da olduğu için Ümraniyespor için aslında zorlu bir mücadele olduğu söylenebilir. Yaklaşık ilk 40 dakika Ümraniyespor’un lehine pek çok pozisyon gerçekleştirdiği için oyuncuların moralleri oldukça yükseldi. İlk yarıyı 2- 0 bitirdikten sonra koruma içgüdüsüne girerek savunmaya geçtiğini söyledi. İkinci yarıda ise daha kontrollü bir şekilde oynayan oyuncular üçüncü golü de aldı. İlk 11 haftada istedikleri puanı karşılığını alamayan Ümraniyespor bu galibiyetten sonra iyi bir yükselişe geçeceğini göstermiştir. Aynı zamanda Ümraniyespor taraftarlarına da teşekkür ettiğini belirtmiştir.