TFF’ye Talep…

Tüm ülkenin yüreklerinin attığı, gözlerinin çevrildiği Kahramanmaraş depreminin etkileri hala sürüyor. Kahramanmaraş merkezli olan deprem 10 ili etki altısına aldı. Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Adana, Hatay, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye…

Hala enkazda canlarımızın olduğu deprem bölgesinden olan Gaziantep ve Hatay’ın futbol kulüplerinin Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bir talebi oldu.

İşte O Talep

Hatayspor ve Gaziantep Futbol Kulübü, ligin kalan kısmını kendi illeri dışında farklı illerde oynamayı talep ettiler. Deprem sonucu taş üstünde taş kalmayan şehirlerin bu istekleri afet şartlarında çok olağan bir talep. Hem takımlarının sürekliliği hem taraftarlarının moralini yükseltmek için ekstra mücadele eden takım oyuncularıyla birlikte ligdeki diğer takımları da olumsuz etkilememek adına farklı illerde mücadelelerine devam edebileceklerini ilettiler.

Bu istekleri doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu bu duruma olumlu yaklaştı. Takımların Riva’daki tesisleri kullanabileceği doğrultusunda bildiri olumlu karşılandı. Gaziantep Futbol Kulübü ve Hatayspor, İstanbul ve yakınlarında kalan maçlarına çıkma isteğini belirtti. Hatayspor’un Türkiye Futbol Federasyonu’na isteği sonucu Riva’daki tesislere gelerek ağırlanmaya başlandığı duyuruldu. Gaziantep Futbol Kulübü’nün ise yakın zamanda İstanbul’a geleceği söylenmekte.

Gaziantep Futbol Kulübü ve Hatayspor’un ligden çekilmeyi düşünmediğini belirten takım sözcüleri ligin kalan maçlarına İstanbul’daki müsait olan stadyumlarda çıkabileceğini söyleyerek ligden çekilme durumunda küme düşme durumunun kaldırılma isteğinde de bulunmayacaklarını belirten iki depremzede takım Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ayrıca sezon bitimine kadar kendi illeri dışında Riva ve İstanbul çevresinde bulunacakları için masraflarının karşılanmasını da istedi.

Hatayspor’un basın sözcüsünün DHA’ya konuşması sonucu taleplerini kamuoyu ile de paylaşan takımın görüşlerine Gaziantep Futbol Kulübü de katılmış ve ortak taleplerde bulunmuşlardır. Talepleri TFF tarafından haklı olarak görülmüş ve kamuoyuna duyurulmuştur.  

Peki Bundan Sonra Ne Olacak ?

Hatayspor’un Riva’ya yerleştiğini yukarıda da belirtmiştik. Gaziantep Futbol Kulübü’nün de İstanbul’a gelmesiyle takımların antremanlarına başlanacağı bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun son açıklamalarında da ligin başlangıcı Mart başı olarak duyurulmuştu. Bunun üzerine bu hassas dönemi atlatmamızda ve halkımıza, futbolseverlerimize bir moral olacağını düşündüğümüz maçlarımızın hazırlıklarının tamamlanmış şekilde başlayacağını düşünüyoruz. Tüm ülkemizin etkilendiği gibi futbol camiası da etkilendi. Bu süreçte büyük küçük tüm takımlarımıza çok görev düşmekte.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 3- 4 Mart tarihini göstermesiyle birlikte takımların antremanlarına başlanacağı yeni planlamaların oluşacağını düşünüyoruz. Afet sonrası ligimizin geri kalanında başarıların çok haksızlıkların az olduğu bir sezonunun bu çeyreğini tamamlamayı umut ediyoruz. En alt Amatörler Ligi’nden en yüksek Süper Lig’e kadar tüm takımlarımıza ve futbolcularımıza başarılar diliyoruz.

Bu süreçte taraftarlarımızın ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun göstermiş olduğu hoşgörü içinde tüm futbol camiası adına teşekkür ederiz. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’nun ve Kulüpler Birliği’nin maddi manevi destekleri için de teşekkür ederiz.