TETE SARI KIRMIZILI FORMAYI GİYDİ

Süper Lig devlerinden Galatasaray –Fenerbahçe ve Beşiktaş ‘a Shakhtar Donetsk ile sözleşmesini fesheden ve aslında sorunlu bir şekilde takımdan ayrılan fesheden 23 yasındaki genç Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete menajeri tarafından 3 süper lig ekibine önerildi.

Fenerbahçe bonservisi elinde olan Tete ile İstanbul da bir görüşme yaptı. Bu görüşme sonrasında oyuncunun menajeri Tete’ yi Beşiktaş ve Galatasaray’ a önerildiği de ortaya çıktı.

23 yasındaki genç Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete Süper lig de Fenerbahçe görüşmesi sonrasında sarı kırmızılı takım Galatasaray ile de bir görüşme yaptıktan sonra transfer süreci Galatasaray lehine doğru bir ilerleme yaptı.

İlk olarak menajeriyle birlikte Bodrum’da bir otele yerleşen Tete, burada tatil yaparken birçok takımla görüştü. Ancak Galatasaray’ın transfer operasyonlarını yürüten Erden Timur’un Bodrum gitmesi ile süreci noktaladı.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin görüşmek için bodrum ‘a getirdiği oyuncu sonrasında sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın anlaşması bir anda gözleri yeniden Zaha transferine olduğu gibi Tete’ de Galatasaray ezeli rakibine bir transfer çalımı daha atarak gözleri üzerine çevirdiler.

TRANSFERİNDE HUKUKİ BİR PEROBLEM YOK

Rusya – Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle FIFA’nın verdiği izinle kontratını feshetme hakkı bulunan 23 yasındaki genç yıldız Tete hakkında yapılan hukuki soruşturma neticesinde, ortada herhangi bir sorun olmadığı tespit edilmesi de sarı kırmızılı takımın elini rahatlatırken  transferinde bu sayede önü açılmış oldu.

TETE GALATASARAY’DA NE YAPAR?

Sarı kırmızılı takım da Tete transferi öncesinde Kosovalı oyuncu Rashica’ nın dan va geçip Zaniolo ‘ nun da takımdan ayrılması sonrasında o bölgede soru işareti de oluştura bilir.

Tete’ ye oyuncu profiline bakıldığında 2000 doğumlu genç oyuncu sol ayağını kullanan daha çok ters kanatta izlediğimiz oyuncu içeriye devrilen bir oyuncu.

Büyük oranda kanat oyuncusu olan Tete tamamen sağ çizgide görev alacaktır. Tete ilk belli

özelliği top ile oynamayı seven dar alan becerisi olan teknik bir oyuncu olurken topsuz koşusu ile de bunu birleştirmesi çok önemli.

Oyun kurulumuna da zaman zaman yardımcı olan Tete olumlu yönleri dışında, Dripling özelliği iyi olsa da tam anlamı ile geniş alan da Barış Alper gibi geniş alan da çok cesur olamadığından içeri devrilmesi zaman zaman rakibe takılmasına neden oluyor.

Sağ çizgi de Barış Alper ve son günlerde adı geçen Hakim Ziyech ile beraber Tete üç isimde doğru bir plan yapmak zor gibi. Tete ve Hakim Ziyech aynı tarz da oyuncular olsa da Hakim tecrübesi ile o bölge de oyun kurulumunda önemli rol üstlense de fiziksel durumu Tete ‘nin daha iyi diye biliriz.

Tete den Galatasaray Zaniolo gibi fırsat transferi ile kadrosuna katarak ciddi bonservis geliri de elde ederek İtalyan oyuncu gibi sonrasında elinden çıkarmayı düşünüyorlar.