Süper Lig Ekipleri Mislav Orsic’in Peşinde

Süper Ligin güçlü ekipleri lider sarı kırmızılı takım Galatasaray ve son şampiyon bordo mavili takım 30 yasındaki Hırvat kanat oyuncusu Mislav Orsic ile yakından ilgileniyorlar.

Sarı kırmızılı takım gelecek sezon daha güçlü ve geniş bir kadro ile sezona başlamak isteyen Galatasaray 30 yasındaki Hırvat kanat oyuncusu Mislav Orsic’ i transfer listesine almışlardı.

Bordo mavili takım da ise Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile gelecek sezon kadrosunu kurmaya başlana Trabzonspor ‘ da Mislav Orsic gündemlerinde. Hırvat teknik adamın eski öğrencisi olan Mislav Orsic kadrosuna katmak isteyen Hırvat teknik adam bu transfer de çok istekli.

Galatasaray ve Trabzonspor’ dan sonra Beşiktaş ‘ ta 30 yasındaki Hırvat kanat oyuncusu Mislav Orsic ile ilgilenmeye başladılar. Kara kartal da gelecek sezon kadro planlaması içinde tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ‘in direktifleri doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürüyorlar. Tecrübeli teknik adamın kadrosunda görmek istediği isimlerden birisi olan Mislav Orsic için süper lig ekipleri karşı karşıya geldiler.

Galatasaray ‘ın bu transfer de çok fazla istekli olacağını zannetmesem de bordo mavililerin özellikle Hırvat teknik adam Nenad Bjelica’ nın bu transferi çok istediğini biliyoruz.

Bu transfer de Beşiktaş ile karşı karşıya geldiklerinde ise bordo mavili takımın Hırvat teknik adamdan dolayı transfer de daha avantajlı oldukları kesin gibi.

BEŞİKTAŞ KADROSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDECEK

Siyah beyazlı takım Beşiktaş, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını hız kesmede sürdürüyor. Siyah beyazlı takımda tecrübeli teknik adam Şenol Güneş’in 4 ana transfer ve 3 rotasyon hamlesi olmak üzere 7 transfer istediği belirtiliyor.

Deneyimli teknik direktör Şenol Güneş takımın da bu sezon sonun da en az 10 oyuncu ile yollarını ayıracak.

Kara kartal sağ stoper, ön libero, sol kanat ve 10 numara bölgesine kesin olarak transfer planlayarak transfer çalışmalarına devam ederken isimler de belli olmaya başladı.

Beşiktaş ‘In Galatasaray ve Trabzonspor’un da hedefleri arasında olduğu belirtilen Mislav Orsic’e talip olduğu ortaya çıktı.

Süper lig ekiplerinin karşı karşıya geldiği bu transfer de Beşiktaş önceliğini bu transfere vermiş durumda.

MİSLAV ORSİC BU SEZON NELER YAPTI?

Süper lig ekiplerinin peşinde olduğu 30 yasındaki Hırvat kanat oyuncusu Mislav Orsic İngiltere de Premier lig ekiplerinden olan Southampton’ da forma giyiyor.

Ocak ayında Zagreb’ten Premier Lig ekibi Southampton’a 5.75 milyon Euro karşılığında transfer olan tecrübeli isim bu sezon İngiliz ekibinin de küme düşmesi ile beraber takımdan ayrılması daha çok gündeme gelmiş durumda.

Lig de süre almakta zorlanan Mislav Orsic 1 karşılaşmada 6’ dakika süre aldı. Lig ve FA kupasında da çok kısa süre ala bilen Hırvat oyuncu kulübü ile 2025 yılına kadar sözleşmesi devam ediyor.