Ömer Erdoğan Maç Hazırlığıyla 3 Puan Aldı

Spor Toto Süper Lig’in 21. Hafta mücadelelerinin arasında şüphesiz en zevkli maç Ömer Erdoğan önderliğindeki Atakaş Hatayspor’un zaferiydi.

Atakaş Hatayspor, sahasında Spor Toto Süper Lig’in ağır yaralı büyüklerinden Galatasaray’ı konuk etti.

Galatasaray, maç haftasını Atakaş Hatayspor hazırlığından ziyade kendi içindeki büyük kaosları çözmek için çaba sarf ederek geçirmişti.

Kulüp efsanesi ve Türkiye’nin en çok kupa kazanan teknik direktörü Fatih Terim ile yollarını ayırma kararı alan Galatasaray Yönetimi, Başkan Burak Elmas’ın önderliğinde yeni bir isme görev vermişti.

Atakaş Hatayspor, Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent’in Türkiye’deki ilk rakibi olmuştu.

Akıllarda İspanyol teknik direktörün ne yapacağı merak edilirken, bunu çok iyi bilen bir isim vardı. O isim ise Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan idi.

Ömer Erdoğan Maça Çok İyi Hazırlanmıştı

Ömer Erdoğan’ın maça ne kadar iyi hazırlanmış olduğunu görmek için skor tabelasına bakmak elbette bir fikir veriyordu. Skor tabelasından bağımsız olarak oynanan futbol da birçok şeyi anlatıyordu.

Maç sonunda basın mensuplarının karşısına geçen Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü, maç önü hazırlıklarıyla ilgili de çok dikkate değer açıklamalarda bulundu.

Rakibi yeni teknik direktörünü analiz ettiklerini ve son çalıştırdığı takımlar olan Flemengo ve New York City’de oynattığı oyunları incelediklerini söyleyen Erdoğan, bu anlamda çok net fikirleri olduğunu gözler önüne serdi.

Ömer hocanın bunu ne kadar detaylı izlediği çok belliydi. Öyle ki Galatasaray’ın savunmadan çıkıştı çizdiği oyunu adı gibi bilen Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü, rakibin orta sahadan bir oyuncuyu devamlı olarak savunmasına getirdiğini de görmüştü.

Bunun ötesinde genç teknik direktör, hafta içi çalışmalarında Galatasaray’ın savunma düzenini de çözdüklerini anlattı. Tüm bu çalışmalar da elbette meyvesini sahada verdi. Özellikle hücum setlerinde çizilen kanat + bek oyunları Galatasaray’ı çökertmeye yetti de arttı.

Takımının kalabalığa girmeden direkt hücumlar yapmasını söyleyen Ömer Erdoğan’ın öğrencileri, bunu da kapılan toplardaki etkili çıkışlarla gerçekleştirdi.

ömer erdoğan

Ömer Erdoğan Son Dönem Sıkıntılardan Yakındı

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü, maç sonu açıklamasında takımın son dönemde çok büyük sıkıntılar yaşadığını belirtti.

“Zaman zaman 13 kişi ile antrenman yaptık” diyerek durumun vahametini gözler önüne seren Erdoğan, buna rağmen oyuncuların ellerinden geleni yapıp kenetlendiklerini belirtti.

Bu eksiklerin takımı daha da bağladığını belirten teknik direktör örnek olarak ise Atakaş Hatayspor – Galatasaray maçında yedek kulübelerinin verdiği tepkileri gösterdi.

Gerçekten de Galatasaray maçında özellikle hakem kararlarında ve pozisyonlarda tüm kulübenin bir ses olması, birlikte tepki verip birlikte sevinmeleri takımın ne kadar kenetlendiğinin bir ispatı niteliğindeydi.

Ömer hoca da bundan dem vurdu. Bu kadar sıkıntılı günler geçiren ve eksikleri olan bir takımın şu anki durumu ne olursa olsun bir büyük takımı böylesine güçlü bir şekilde yenip çaresiz hissettirmeleri, Atakaş Hatayspor’un ileriki günleri için taraftarlara umut aşıladı.