Okan Buruk’un İlk 5 Maç Değerlendirmesi

Sarı – kırmızılı takım Spor Toto Süper Lig’in başlaması ile birlikte ilk 5 hafta boyunca sırası ile Antalyaspor, Giresunspor, Ümraniyespor, Trabzonspor ve Gaziantep FK ile kıyasıya mücadelelerde bulundu.

İşte İlk 5 Hafta Gerçekleşen Maçlar ve Skorlar

Spor Toto Süper Lig tüm hızı ile devam ederken takımlar kendi aralarında kıyasıya mücadelelerde bulunuyor. Şimdi Galatasaray’ın ilk 5 hafta gerçekleştirdiği maçlara ve bu maçların skorlarına göz gezdirelim. Daha sonra da Okan Buruk’un bu maçlar hakkında değerlendirmelerini inceleyelim.

Antalyaspor – Galatasaray / 0 – 1 / Galibiyet

Galatasaray – Giresunspor / 0 – 1 / Mağlubiyet

Ümraniyespor – Galatasaray / 0 – 1 / Galibiyet

Trabzonspor – Galatasaray / 0 – 0 / Beraberlik

Galatasaray – Gaziantep FK / 2 – 1 / Galibiyet

Okan Buruk’un Değerlendirmeleri

Okan Buruk’un ilk 5 maç değerlendirmesine şöyle bir göz atalım.

Antalyaspor – Galatasaray / 0 – 1 / Galibiyet

Okan Buruk, Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Antalyaspor ile gerçekleştirmiş olduğu maçtan galibiyet ile ayrılmasının ardından çok mutlu olmuş oldu. Kadroyu yeni yeni tamamlıyor olmalarına rağmen Antalyaspor’un hazır olarak gelen tam kadrosu karşısında Galatasaray oyuncuları emeklerinin ve iyi niyetli çalışmalarının meyvelerini topladılar. İki takımında maçta net pozisyonları olmasına ve maçın berabere kalacağını düşünmesine rağmen sarı – kırmızılı takım galibiyet elde etti.

Galatasaray – Giresunspor / 0 – 1 / Mağlubiyet

Spor Toto Süper Lig’in 2. haftası geldiğinde Galatasaray kendi evinde Giresunspora karşı mağlup duruma düştü. Okan Buruk, maç öncesinde ana hedeflerinin 3 puanı almak olduğunu belirtti. Coşku ile başlanan maçta Galatasaray kendi seviyesindeki pozisyonları bulamamış fakat rakip takım da Galatasaray’ın baskısı altında kalmış ve iyi bir savunma gerçekleştirmişti. Oyuncuların performansları kendi kalitelerinin altında bir haldeydi. Takımın bir hatası ile karşı taraf maçı kazanmış oldu. Ayrıca Okan Buruk rakip takımı da tebrik etti.

Ümraniyespor – Galatasaray / 0 – 1 / Galibiyet

Galatasaray ligin 3. haftasında deplasmanda Ümraniyespor’u 1 – 0 mağlup etti. Okan Buruk, maça çok net gol pozisyonu ile başladıklarını fakat daha sonra ilk yarının son dakikasına kadar çeşitli hatalar ve yanlış tercihlerin hakim olduğunu belirtti. Böyle bir galibiyete ihtiyaçları olduğunu ve sevinçli olduğunu da ekledi.

Trabzonspor – Galatasaray / 0 – 0 / Beraberlik

Trabzonspor ile Galatasaray’ın karşılaşmasında derbi karşılaşması golsüz bir şekilde bitti. Okan Buruk, oyunun gayet mutluluk verici olduğunu, yeni oluşturdukları takım ile birlikte gelecek maçlarda daha çok gol atacaklarını belirtti.

Galatasaray – Gaziantep FK / 2 – 1 / Galibiyet

Süper Lig’in 5. haftasında Gaziantep FK karşısında Galatasaray üstünlük sağladı. Okan Buruk, hakemlerin oyunu iyi yönetememesinden yakınıyordu. Deplasmanda geçen maçta sürpriz bir gol yemelerine rağmen beraberliği elde ettiklerini vurguladı. Kırmızı kart sonrası 10 kişi kalmalarından sonra oyuna hükmetmeye devam ettiklerini ve son dakika golü ile de oyunu kazandıklarını ekledi.