Merkezefendi 71 – 94 Anadolu Efes

Basketbol Süper Ligi’nin 30. hafta maçında Merkezefendi Belediyesi Basket kendi sahasında Anadolu Efes ile karşı karşıya geldiler.

Anadolu Efes konuk oldukları Merkezefendi Belediyesi Basketi deplasmanda 94 – 71 ile mağlup ettiler. Merkezefendi Belediyesi Basket karşılaşma sonun da 13. Sırada kalarak normal sezonu tamamladılar.

Ligi 3. sırada tamamlayan Anadolu Efes play – off’ ta Darüşşafaka Lassa ile karşılaşacak. Ligi dördüncü bitiren Pınar Karşıyaka ise Frutti Extra Bursaspor’la eşleşti.

Normal sezonu Türk Telekom Basketbol Kulübü Ankara lider olarak tamamlarken, 2. Sırada sarı lacivertli takım Fenerbahçe yer aldı. 7. Sırada ise Tofaş ve 8. Son sırada ise Sarı kırmızılı takım Galatasaray yer aldı.

ANADOLU EFES’TEN RAHAT GALİBİYET

İNG basketbol ligin de 30. hafta maçında Merkezefendi Belediyesi Basket’ e konuk olan Anadolu Efes rakibini 71 – 94 ile deplasmanda mağlup ederek sezonu galibiyet ile tamamladılar.

Anadolu Efes karşılaşmanın başından sonuna kadar rakibi Merkezefendi Belediyesi Baskete üstünlük sağlayarak sürdüğü karşılaşmada rahat bir galibiyet elde ettiler.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde rakibini 21 – 17 ile geride bırakarak başlayan Anadolu Efes ikinci çeyrekte ise aradaki farkı açarak devam ettiler.

İkinci çeyrekte rakibi Merkezefendi Belediyesi Baskete sadece 16 sayı üretmesine izin veren Anadolu Efes çok iyi bir savunma yaparken hücum da ise maç içinde deki en skorer çeyreği geride bırakarak 26 sayı kaydettiler. Karşılaşmanın ilk yarısını bu sonuçlar ile konuk ekip Anadolu Edes 47 – 33 ile önde tamamlayan taraf oldular.

Karşılaşmada ikinci yarıda konuk ekip Anadolu Efes ‘in aynı üstünlüğü ile devam etti. Üçüncü çeyrekte 25 sayı üreten Anadolu Efes rakibi Merkezefendi Belediyesi Basket’ ise 17 sayıda kaldılar. Son çeyreğe konuk takım Anadolu Efes 72 – 50 ile 22 sayı fark ile gittiler.

Son çeyrekte ise Anadolu Efes rakibine aynı üstünlüğünü koruyarak girdiler. Merkezefendi Belediyesi Basketi deplasmanda 94 – 71 ile mağlup eden Anadolu Efes normal sezonu da galibiyet ile tamamlayarak artık play – off’ a geçtiler.

Merkezefendi Belediyesi Baskette karşılaşmayı Corperryale L’Adorable Harris 21 sayı ile en skorer isimlerden olurken, Anadolu Efes’ de ise Buğrahan Tuncer 21 sayı ile en skorer isim oldu.

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BASKET – ANADOLU EFES MAÇ BİLGİLERİ

Salon: Pamukkale Üniversitesi

Hakemler: Zafer Yılmaz, Orhan Çağrı Hekimoğlu, Sinem Tetik

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket: Arca Tülüoğlu, Altan Erol 15, Rathan 3, Gielo 4, Hamilton 8, Bilgehan Diril 3, Gökhan Aydın 6, Bertan Baştan 3, Ayberk Olmaz 8, Harris 21

Anadolu Efes: Larkin 10, Beaubois 13, Bryant 12, Clyburn 3, Zizic 10, Doğuş Balbay, Furkan Haltalı 6, Egehan Arna 12, Buğrahan Tuncer 21, Dunston 7

1.Periyot: 17-21 Devre: 33-47 3. Periyot: 50-72