Jorge Jesus Beşiktaş Derbisine Hazırlanıyor

Süper Lig’ de milli ara dönüşünde sarı lacivertli takım Fenerbahçe kendi sahasında siyah beyazlı takım Beşiktaş ile derbide karşı karşıya gelecek.

Sarı lacivertli takımın tecrübeli teknik direktörü Jorge Jesus Beşiktaş derbisi hazırlıklarına başladı.

Şampiyonluk yarışında oldukça önemli bir karşılaşmaya çıkacak olan sarı lacivertli takım olası bir puan kaybında zirve de yaklaştığı Galatasaray’ ın yeniden arayı açmasına neden ola bilir.

Portekizli teknik direktör Jorge Jesus hücum hattındaki sakatlıklar sonrasında nasıl bir oyun planı ile sahada olacağı da merak konusu.

Hücum hattında bu sezon takımın gol yükünü çeken Michy Batshuayi, Enner Valencia ve Joshua King’in sakatlığı sonrasında Portekizli teknik direktör Serdar Dursun veya Joao Pedro ‘dan birisine şans verecek.

İki oyuncu arasında kararını vermesi konusunda ilk olarak kendi sahasında olacakları için önde pres ve coşkulu bir oyun oynamak zorunda olması nedeni ile Serdar Dursun bu plana daha çok uygun.

Joao Pedro ise daha stabil oyunda tecrübeli ile maçın skor’ una göre tercih edile bilecek bir oyuncu. Geçirdiği sakatlık sonra istenilen form durumuna ulaşamayan Joao Pedro derbide yedek kulübesinde başlaması büyük ihtimal.

JORGE JUSES VE FENERBAHÇE İÇİN BEŞİKTAŞ DERBİSİ ÇOK KRİTİK

Süper Lig’ de Fenerbahçe Milli ara dönüşünde oldukça zorlu bir karşılaşma onları bekliyor olacak. Beşiktaş ile kendi sahasında karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe olası bir puan kaybında hem zirve ile puan fakının yeniden açılmasına neden olurken hem de Beşiktaş ile arada ki puan farkı 2’ ye kadar düşecek.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de takımın teknik direktörü Jorge Juses için ise oldukça zorlu bir sınav onları bekliyor olacak.

Karşılaşma öncesinde sakatlıklar dan dolayı hücum hattında özellikle nasıl bir oyun planı ile sahada olacağı merak ile beklenen Jorge Juses önemli oyuncularından Michy Batshuayi, Enner Valencia ve Joshua King’in sakatlıklarının belirsizliğini koruması nedeni ile ilk 11’ i şekillendirmek te zorlanıyor.

Jorge Juses Kadıköy’ de nasıl bir oyun planı ile sahaya çıkacağı kadrosunun şekillenmesinde yardımcı olacak.

Portekizli teknik direktör kendi sahasında olacakları için hücum futbolu daha ön plana çıkarırken hücum da da daha haraketli pres gücü ve enerjisi yüksek ilk 11’ i ile sahada olmalı.

Serdar Dursun bu özellikler arasında yedek kulübesinde ki en uygun isim olurken Joao Pedro ise yedek kulübesinden oyunun gidişatına göre şans verile bilir.

JORGE JUSES DERBİLERDE GALİBİYET ALAMADI

Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Jorge Juses bu sezon süper lig de henüz derbi kazanamadı.

Süper lig de Fenerbahçe ilk derbisinde Beşiktaş ile İnönü’ de 0 –  0 beraberlik ile ayrılırken, Trabzonspor’a deplasmanda 2 – 0 kaybetmişlerdi.

Kendi sahasında ise Galatasaray’a 3 – 0 ‘ lık skor ile mağlup olarak sahadna ayrılmıştı.