Hatayspor’dan Ayrılık Duyurusu

Son haftaların en formsuz ekiplerinden birisi olan ve son 3 maçında da sahadan mağlubiyetle ayrılan Hatayspor’da işler pek yolunda gitmiyor. Son 4 maçında 12 gol yiyerek savunma konusunda çok kötü bir performans sergileyen Bordo Beyazlı ekipte takıma transfer yapılmasına şart gözüyle bakılıyor. Tüm taraftarların dört gözle beklediği transfer haberi henüz gelmedi ancak sezon başında takıma transfer edilen Bülent Cevahir’in takımla yollarının ayrıldığı 7 Şubat 2022 tarihinde duyuruldu.

Erken Ayrılık

Hatayspor, geçtiğimiz sezon ilk kez mücadele ettiği Süper Lig’de bu sezon rüştünü ispatlamış bir takım olarak sahaya çıkıyor. Bununla birlikte takım hem ilk sezonunda hem de bu sezon oldukça önemli işler çıkarmış olmasına rağmen 2021/2022 sezonunun ikinci yarısında formsuz bir görüntü sergiliyor.

Ligin en flaş ekiplerinden birisi olan Hatayspor’da taraftarlar dört gözle transfer haberi bekliyor. Zira özellikle ikinci yarıda işlerin daha da zorlaşmasıyla birlikte genel kalite eksikliği direkt olarak göze çarpıyor. Bu noktada tüm futbolseverlerin de takdir ettiği gibi Hatayspor’un alametifarikası çok daha farklı. Bordo Beyazlı ekip, Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın yönetiminde çok daha mütevazı oyuncuları parlatmayı tercih eden bir transfer politikasına sahip.

Ara transfer döneminde bu tarz bir mütevazı bir oyuncuyu bulabilmek için bile ödenecek ücret ise hiç mütevazı olmayabiliyor. Ömer Erdoğan yine de 2 oyuncuyla görüştüklerini de dile getirmekten sakınmıyor.

Sezon başında yaptığı transferlerle birlikte isim olarak olamasa da fikir olarak kadro iskeletini koruyan Hatay temsilcisinde, bu transferlerden birisinden hiç verim alınamadı. Bu isim Yeni Malatyaspor’dan bedelsiz olarak transfer edilen sol bek Bülent Cevahir’di.

Türkiye’nin değerli altyapılarından Manisaspor’un altyapısından yetişen Bülent Cevahir, 2009/2010 sezonundan 2014/2015 sezonuna kadar Manisa temsilcisinin formasını giymişti. 2014/2015 sezonunda o sezon Süper Lig’e yükselen Balıkesirspor’a transfer olan 29 yaşındaki sol bek 2018/2019 ara transfer dönemine kadar Bal-Kes forması giydi.

2018/2019 sezonunun ara transfer döneminde Yeni Malatyaspor’a transfer olan Cevahir, 2019/2020 sezonunun başında da Fatih Karagümrük’ün yolunu tutmuştu. Bu sezonun başında Yeni Malatyaspor’dan Hatayspor’a transfer olan oyuncunun Hatay temsilcisindeki kariyeri oldukça kısa sürdü.

Hayal Kırıklığı

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan’ın gözüne girmeyi başaramayan Bülent Cevahir, takımdaki 3’üncü sol bek seçeneği olmaktan kurtulamadı.

Hatayspor forması ile çıktığı 5 Süper Lig maçında sadece 111 dakika süre alabilen 29 yaşındaki sol bek, 1 Türkiye Kupası maçında da 50 dakika forma giydi. 7 aylık süreçte sadece 161 dakika süren bir Hatayspor deneyimi yaşayan Bülent Cevahir ile yolların ayrıldığı resmen açıklandı.

Hatay temsilcisinin transfer bekleyen tutkulu taraftarı, resmi siteyi yenilerken gelen değişiklikle birlikte heyecanlandıysa da gelen haber transfer değil ayrılık haberi oldu. Burada ilginç olan ise takımın Kayserispor maçında sol bekten yaşadığı sıkıntılara rağmen Cevahir’i elde tutmayı düşünmemesi oldu.