Hatayspor’da Yeni Transfer Gündemi

Hatayspor forması ile gösterdiği performans ile Süper Lig’e damga vuran Aaron Boupendza transferin gözde ismi oldu. Galatasaray ara transfer döneminde golcü futbolcu için büyük bir uğraş vermiş fakat takım ile oyuncunun bonservis bedeli konusunda bir türlü anlaşamamıştır.

Bu nedenle sarı kırmızı takımdan transferde kötü haber gelmişti ve transfer gerçekleşmemişti. Bunun üzerine transfer süreci sonrasında 24 yaşındaki futbolcunun transferi için Hatayspor teknik diretkörü Ömer Erdoğan ile flaş bir telefon görüşmesi yapıldığı ortaya çıktı.

Boupendza Transferinde Son Durum

Hatayspor ve Fenerbahçe maçını da televizyondan birlikte izlediklerini söylediler. Daha sonra Hatayspor’un teknik direktörü olan Ömer Erdoğan ile Lucescu’yı telefonda görüştürdüğünü söyledi ve teknik direktör Ömer Erdoğan’ın ‘Biz bir oyuncu almadan, Boupendza’yı bırakmayız’ dediğini belirtti. Bu sözleri üzerine Hatayspor bir transfer yapmadığı için Bupendza’dan vazgeçmedi.

Türkiye’den pek çok kulüp geçen sezon Ankaragücü’nde kiralık olarak oynayan Gerson Rodrigues’i istediğini söyledi. Ömer Erdoğan da Dinamo Kiev’den Rodrigues’i istediğini belirtti.

Transferin son günü olduğu için önce Rodrigues’in transferini yapalım daha sonra Boupendza’yı yaparız demişlerdi. Fakat ekonomik şartlardan dolayı anlaşma sağlanamadı ve transfer gerçekleşmedi.

Dinamo Kiev başkanı babası öldüğü için Antalya maçına gelemedi. Dinamo Kiev, pazartesi günü döneceği biliniyor. Fakat 2 Mart’a kadar Ukrayna’da transfer devam ettiği için Atakaş Hatayspor’a ikinci bir teklifte bulanacaklarını belirtti.

Sezon Sonunda Değerlendirme Yapılacak

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Boupendza transferi konusunda daha önce açıklama yapmıştı. Açıklamalarında İstanbul’dan 4 büyük takımın oyuncuyu istediğini belirtti. Türk takımlarının dışında Ukrayna, Rusya ve İtalya’dan teklifler geldiğini söyledi.

5,5 milyonu bulan tekliflerin olduğunu bunun dışında ekstra bonusların da söz konusu olduğunu belirtti. Bu kadar yetenekli bir futbolcuyu dünya çapında çok fazla görülmediğini söyledi.

Avrupa piyasasında da 25 futbolcunun 8. Sıradaki oyuncu olarak adlandırıldığını, kendisinin oyuncuya inandığını ve ikinci sezonun sonunda bu değerlendirmelerin daha da yukarı çıkacağını söyledi.

Yıl sonunda he şeyi tekrar değerlendireceklerini hem oyuncunun hem de kulübün iyiliği için beklenilen sonuca ulaşılırsa transfer gerçekleşebilir dedi.