HATAYSPOR RAKİBİNE MAÇI HEDİYE ETTİ

Süper Lig’in 23. haftasında Atakaş Hatayspor kendi evinde, kendi sahasında lider takım Fenerbahçe’yi ağırladı. Hatayspor Ömer Erdoğan yönetiminde maça çok iyi hazırlandı fakat ne yazık ki kendi kalelerine attıkları golden dolayı Fenerbahçe 2-1 maçın kazanan tarafı oldu.

Karşılaşmanın golleri; 26. dakikada Fenerbahçeli Thiam, 88. dakikada Billong (kendi kalesine) ve son olarak da Hatayspor’un gol makinesi Boupendza 90. dakikada Hatayspor’un ilk golünü atmış oldu.

HATAYSPOR’DAN BÜYÜK HATA

Karşılaşma çok heyecanlı ve bir o kadar da nefesler tutulmuş bir vaziyette oynandı. Hatayspor rakibi karşısında devleşti ve resmen kendi evinde inanılmaz aktif ve baskın bir şekilde oynadı. İlk yarının birçok dakikasında Boupendza gol pozisyonu bulmuş olsa da bir türlü topu Fenerbahçe’nin kalesi ile buluşturamadı.

Fenerbahçe’nin kalecisi Altay olmasa bu maç belki de Başakşehir maçı gibi 5 golün havada uçuştuğu bir skora ev sahipliği yapacaktı. Hatayspor maçta misafir takım Fenerbahçe’nin oynamasına çok az olanak tanıdı.

26. dakikada ilk gol Fenerbahçe‘den Thiam’dan geldi. Hatayspor bu dakikadan sonra daha da bastırmaya başladı fakat kaleciden bir türlü geçit alamıyorlardı. Boupendza çok fazla bastırmaya çalışsa da bir türlü doğru atışı bulamadı.

İKİNCİ YARI NEFESLER TUTULDU

Karşılaşmanın ikinci yarısında Hatayspor ekibi oyunu resmen sadece Fenerbahçe’nin kalesinin orada döndürdü. Bir türlü gol pozisyonu bulamayan Hatayspor iyice hırslanıyor ve agresifleşiyordu. O gergin dakikalarda maçın 88. dakikasında Billong aslında topun kaleci ile buluşmasına çok saniyelik süre kalmışken kaleciye vermek istediği topa sert vuruşundan dolayı top kendi ağları ile buluştu ve skor 2-0 Fenerbahçe’nin öne geçmesiyle daha da haraketlendi.

Maçın bitmesine dakikalar kala Hatayspor eşitliği bulacak golleri aramak için oyunu resmen Fenerbahçe’nin kalesinin oraya çekti. 90. dakikada en sonunda tüm maç boyunca tüm denemeleri sonuçsuz kalan Boupendza topu Fenerbahçe’nin ağları ile buluşturdu.

Maç hemen 5 dakikalık uzatmaya gitti. Hatayspor eşitlik için daha da bastırdı fakat dakikalar onun aleyhine işliyordu. Karşılaşmanın o dakikasından sonra ne yazık ki ev sahibi takım Hatayspor başka bir gol atamayınca aslında 1-1 berabere bitebilecek maçı maalesef ki kaybetmek durumunda kaldı.

Bu sonuçla beraber Atakaş Hatayspor 35 puanla 7. sıraya geçti, Fenerbahçe ise 48 puana ulaşaral liderlik koltuğunda kalmaya devam etti.