Hatayspor Osmanlıspor Karşısında Kazanmayı Bildi

TFF 1. Lig lideri Hatayspor 24. haftanın açılış karşılaşmasında sahasından kümede kalma mücadelesi veren başkanet ekibi Osmanlı’yı ağırladı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında bulduğu erken golle rakibini mağlup eden Hatayspor zirvedeki yerini koruyor. Yeni teknik adamı Mehmet Altıparmak ile ikinci karşılaşmasından da 3 puan çıkaran Hatayspor adım adım Süper Lig’e yürüyor. Hatayspor Osmanlıspor galibiyeti ile 48 puana ulaştı.

Karşılaşmanın 11’leri

Ev sahibi Hatayspor karşılaşmaya kalede Akın Alkan savunma hattında Strahil Popov, Yusuf Abdioğlu, Sadi Karaduman ve Mesut Çaytemel ön liberoda Kubilay Sönmez ve Aabid orta alanda Gökhan Karadeniz, Caner Hüseyin Bağ ve Selim Ilgaz santraforda iseMirkan Aydın ile başladı.

Konuk Osmanlıspor ise kalesinde Mele savunmada Barış Zeren, Mehmet Yiğit, Tamer Aşık ve Ali Eren önlerinde Blogojevic ve Halil İbrahim Esen hücum hattında Eric Ayuk, Beykan Şimşek ve Todorovic ile santraforda Erdem Çetinkaya ile sahaya çıktı.

Hatayspor Tek Golle Kazandı

Antakya Atatürk Stadı’nda oynanan Hatayspor Osmanlıspor karşılaşmasında yeni teknik adamı Mehmet Altıparmak evinde ilk müsabakaya çıktı. Karşılaşmadan ev sahibi Hatayspor Yusuf Abdioğlu ile bulduğu golle galip ayrıldı.