Hatayspor Maçı Bırakmadı 3 Puanı Kaptı

Spor Toto Süper Lig’de son haftalarda üst üste puan kayıpları yaşayan Atakaş Hatayspor, güçlü rakibi Galatasaray’dan 3 puan aldı.

Bu sezon tam bir kaos yaşayan rakibi karşısında ilk yarının bir bölümünden sonra çok üstün oynayan Ömer Erdoğan’ın öğrencileri hak ettikleri bir galibiyeti aldılar.

Hatayspor Son Anda Geri Düştü

hatayspor

Maçın ilk tehlikeli atağını Galatasaray geliştirdi. Savunmadan hızlı çıkan konuk ekipte Cicaldau, topu Kerem Aktürkoğlu ile buluşturdu. Onun vuruşu savunmaya çarparak kornere gittiğinde dakika 2’yi gösteriyordu.

Atakaş Hatayspor ise çok daha etkili şekilde dakika 5 dolarken Galatasaray kalesine geldi. Uzun ve etkili paslarla rakip ceza sahasına gelen Ömer Erdoğan’ın öğrencileri, penaltı noktasından Lobzhanidze topu dışarıya atınca mutlak gol şansı harcanmış oldu.

Hatayspor bir kez daha gole çok yaklaştığında dakika 14 idi. Bu süreçte kornerlerle etkili olan ev sahibinde Kamara topu kale önünde ayağında buldu. Kamara’nın yaptığı vuruşta savunma araya girip mutlak golü önledi.

Maça aslında çok istekli giren ve pozisyonlar da bulan Atakaş Hatayspor, adeta 5 dakikada ters yüz olmanın eşiğine geldi.

Önce dakika 23’te Galatasaray Emre Kılınç ile hızlı bir atakta golü buldu.

Ardından 25’te Erkan Özdamar, Hatay savunmasında yapılan inanılmaz hatayı gördü ve elle oynama nedeniyle penaltı dedi. Van Aanholt’un vuruşunda kalede Abdullah devleşti.

Van Aanholt’un penaltısını çıkaran Abdullah Yiğiter, topu hızla oyuna soktu. Böylece çok net bir kontra atak fırsatı bulan Atakaş Hatayspor ne yazık ki yine Kamara ile gol şansını değerlendirememiş oldu.

Atakaş Hatayspor, penaltı kaçtıktan sonra çok çabuk bir şekilde oyun üstünlüğünü aldı. Galatasaray kalesine üst üste ataklarıyla gitti.

Özellikle Kamara ile tehlikelerden yararlanamayan ev sahibi Ömer Erdoğan’ın öğrencileri bir türlü eşitliği yakalayamadı. Rakip Galatasaray ise bu bölümde geçiş hücumu ve kontra atak aradı.

Hatay’ın aradığı fırsat ise maçın gerilimi yüksek iki ismi Kamara ve Alpaslan arasındaki mücadeleden çıktı. VAR’da pozisyonu izleyen Erkan Özdamar, penaltıya hükmetti.

Dakika 43’te topun başına geçen Mame Diouf, beyaz noktada hata yapmadı ve takımına beraberliği getirdi.

İlk yarı tam da böyle bitecek denirken Kerem Aktürkoğlu kariyerinin belki de ilk frikik golünü ağlara göndererek takımını soyunma odasına 1-2’lik üstünlükle götürdü.

İkinci Yarıda Hatay Fırtınası

İkinci yarının başlangıç düdüğüyle maçta çok net bir Atakaş Hatayspor fırtınası esmeye başladı.

Zira Ömer Erdoğan set hücumu yerine rakibe topu verip geçiş hücumlarını denemeye karar verdi. Geri dönmekte çok zorlanan Sarı Kırmızılılar’ı bitiren de bu karar oldu.

53’te böyle bir hızlı atakta savunmanın arkasına uzun top atan ev sahibi, Kamara ile golü buldu. Pozisyon ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Buna karşın bu pozisyon Ömer Erdoğan’ın kararının ne kadar doğru olduğunu gösterdi.

Kalesinde tek tük pozisyonlar görse de Hatay, her dakika maçın mutlak hakimi olduğunu hissettirdi. Geliyorum diyen gol, dakikalar 62’yi gösterdiğinde penaltıyı da gole çeviren Diouf’un asistinde günün en çalışkanı Kamara’dan geldi. 2-2

Bu golün ardından galibiyet için yüklenmeyi sürdüren Hatay, kendi taraftarının da desteğiyle Galatasaray’ın elini ayağını çözdü. Rakibe yıkıcı vuruş ise bir kontra ataktan geldi.

Boey’in kaptırdığı topta ok gibi fırlayan Ömer hocanın öğrencileri, bir anda Lobzhanidze’yi bomboş buldu. Lobzhanidze de üzerine düşeni yaptı ve takımını öne geçirdi. 3-2

Maçın son sözünü söyleyen ise yine Lobzhanidze oldu. 90+’larda bir hızlı hücumu daha o bitirdi ve maçı 4-2 yaptı.