Hatayspor Kayıpları Oynuyor

Lige verilen 15 günlük aradan önce oynadığı Alanyaspor maçında alınan 6-0’lık mağlubiyetin verdiği özgüven eksilmesi, Hatayspor’u etkilemeye devam ediyor. Ligin 24’üncü haftasında formda ekiplerden birisi olan Kayserispor’a konuk olan Hatayspor, bireysel hatalarla yediği goller nedeniyle bu gollere erken cevap vermesine rağmen sahadan 4-3 mağlup ayrıldı. Ömer Erdoğan’ın öğrencileri bu maçla birlikte galibiyet hasretini 3 maça çıkarmış oldu.

Dramatik Mağlubiyet

Bu sezon bir türlü istediği dirence kavuşamayan ve özellikle son haftalarda çok fazla gol yiyen Hatayspor, Süper Lig’in 24’üncü haftasının açılış maçında Kayserispor’a konuk oldu.

İç sahada oldukça kuvvetli olan ve bu maçtan önce Kayseri’de oynadığı son 7 maçtan da puanlarla ayrılmayı başaran Kayserispor, maça çok hızlı başladı ve Hatayspor bu duruma cevap veremedi. Emre Kaplan’ın 25 dakikada 2 penaltı yaptırmasıyla birlikte oyundan düşen Hatayspor, buna rağmen Münir’in penaltılardan 1’ini kurtarmasıyla ikinci yarıya 1-0 geride girebildi.

Hücum anlamında hiçbir problem yaşamamasına rağmen savunmasındaki bireysel hatalar serisine devam eden Hatayspor için gelenek bozulmadı ve ikinci yarıda da bireysel hatadan gelen gol durumu 2-0’a getirdi.

Maçta en iyi yaptığı şey gollere reaksiyon verebilmek olan Hatayspor, 4 dakika sonra Saint Louis’in güzel golüyle durumu 2-1’e getirmeyi başardı. Ancak maç boyunca Emrah Başsan’ı durduramayan Bordo Beyazlı ekip, 10 dakika sonra tekrar farkın 2’ye çıkmasını seyretmek zorunda kaldı.

7 dakika sonra yine bir bireysel hatadan doğan serbest vuruşta Uğur Demirok’un golüne engel olamayan Hatayspor, yine reaksiyon verdi ve 2 dakika içinde durumu 4-2’ye getirmeyi başardı.

5 dakika uzatma verilen ikinci yarıda 93’üncü dakikada Mame Diouf’un golüyle ümitlenen Hatayspor, başka fırsat bulamadı ve sahadan 4-3 mağlup ayrılarak üst üste 3’üncü maçından da puan kaybıyla ayrıldı. Galatasaray’dan 2, Alanyaspor’dan 6 ve Kayserispor’dan 4 gol yiyen Hatayspor savunması çok ciddi alarmlar veriyor.

Son 3 maçında 8 puan kaybeden Hatayspor, 24’üncü haftayı puansız kapatmak zorunda kalırken, Kayserispor aldığı 3 puanla birlikte puanını 34’e yükseltmeyi başardı.

Ömer Erdoğan’ın İsyanı

Maçtan sonra yayıncı kuruluşun muhabirinin sorduğu soruları yanıtlayan Ömer Erdoğan, takımının yaptığı bireysel hatalara değindi.

Bu maçtan önce rakibin analizi gereği bir saat ekstra olarak zamanlamaya çalıştıklarını ve duran top organizasyonlarına ağırlık verdiklerini dile getiren Erdoğan, yedikleri golleri hatırlattı. Futbolda 2 saniye gecikebilmenin böyle durumlara neden olduğunu ifade eden Hatayspor Teknik Direktörü, çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Ömer Erdoğan aynı zamanda 3 gol atılan bir deplasman maçında 4 gol yiyerek yenilmenin yıkıcı bir etkisi olacağının altını çizdi. Takıma kesinlikle transfer yapılması gerektiğini dile getiren başarılı hoca, toparlanmaları gerektiğini belirterek oyuncularına mesaj gönderdi.

Bu maçtan sonra Sam Adekugbe’nin ne kadar değerli bir oyuncu olduğu daha iyi anlaşılacaktır.